لغو حضور پویول نشانه ملوک‌الطوایفی در سیماست

ایسنا: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از صداوسیما به‌دلیل لغو حضور کارلوس پویول، بازیکن سابق تیم ملی اسپانیا، در برنامه جام جهانی شبکه سه، این اقدام را نشان‌دهنده حکومت ملوک‌الطوایفی یا فرمان‌بری از بیرون در این سازمان دانست.
در نامه علی مطهری، نماینده تهران، خطاب به علی‌عسکری، رئیس سازمان صداوسیما، آمده است: «با اهدای سلام، ماجرای دعوت از آقای کارلوس پویول، کارشناس و بازیکن سابق تیم ملی فوتبال اسپانیا، برای شرکت در برنامه جام‌جهانی شبکه ۳ در آستانه بازی ایران و اسپانیا و سرانجام لغو آن پس از اعلام در آن برنامه، نشانه حکومت ملوک‌الطوایفی و یا فرمان‌بری از بیرون در آن سازمان است. توجیه این خطا با صرفه‌جویی در هزینه، آن هم هزینه‌ای که توسط بخش خصوصی پرداخت شده بود، قابل قبول نیست. هزینه معقول برای حفظ نشاط جامعه، زائد نیست. این در حالی است که میهمان نیز وارد کشور شده و در هتل محل اقامت خود در انتظار ورود به صداوسیما بود. لغو چنین برنامه‌ای خصوصا با توجه به اعلام قبلی آن خلاف عقل و اخلاق بود.
نظیر این اتفاق در لغو پخش مصاحبه مرحوم ناصر ملک‌مطیعی رخ داد که در‌حالی‌که همه‌چیز هماهنگ شده بود تا مصاحبه این پیرمرد ۸۸ ساله که در آن از انقلاب اسلامی و رزمندگان اسلام تمجید کرده بود، با اعلام قبلی پخش شود، ناگهان از بیرون سازمان دستور رسید که پخش نشود و این امر آثار منفی برای کشور داشت. لازم است جناب‌عالی اقتدار بیشتری در اداره سازمان داشته باشید و تحت تأثیر فشارهای داخل و خارج واقع نشوید. رهبر انقلاب نیز فرمودند من فقط رئیس سازمان را تعیین می‌کنم و در مدیریت آن دخالتی ندارم. بنابراین نباید به علامت‌هایی که از این‌سو و آن‌سو به شما داده می‌شود، ترتیب اثر دهید».

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *