بزرگترین باغ پرندگان شرق کشور در تربت حیدریه افتتاح شد

بزرگترین باغ پرندگان شرق کشور در تربت حیدریه افتتاح شد

تربت حیدریه- ایرنا- بزرگترین باغ پرندگان شرق کشور در دومین روز از هفته دولت در شهرستان تربت حیدریه افتتاح شد.

سرمایه گذار بخش خصوصی این طرح روز یکشنبه در مراسم  افتتاح آن گفت: بزرگترین باغ پرندگان کشور در زمینی به مساحت یک هکتار و ۷۰۰ متر مربع و در ۱۵ مرحله با داشتن امکانات رفاهی طراحی شده که امروز شاهد افتتاح مرحله هفتم آن هستیم.
سیداحمد رضوی پور با بیان اینکه تاکنون برای این طرح که با هدف گردشگری علمی و پژوهشی بنا شده ۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است افزود: در این باغ حدود ۱۸ هزار پرنده در ۴۵ گونه در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است و شهروندان و مسافران می توانند همه روزه ضمن استفاده از فضای با نشاط و مفرح بوستان ملت تربت حیدریه از این باغ نیز بازدید کنند.
او با اشاره به اینکه برآورد اولیه هزینه پرندگان ۱۵ میلیارد ریال است گفت: بنا داریم تا چهار هزار متر فضای آبی و همچنین هشت هزار متر فضای مسقف به این طرح  اضافه کنیم و به احتمال زیاد هشت مرحله باقیمانده این طرح نیز تا پایان امسال به اتمام می رسد.

همچنین در دومین روز هفته دولت، طرح روشنایی بولوار ولی عصر(عج) و شهید حجتی حد فاصل میدان امام حسین (ع) تربت حیدریه با صرف دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال هزینه به بهره برداری رسید.
ساخت مرکز صنوف کارگاهی در زمینی به مساحت شش هکتار هم در بولوار وحدت تربت حیدریه آغاز شد.
شهردار تربت حیدریه در مراسمی که به همین مناسبت برگزار شد گفت: با توجه به توزیع مشاغل آلاینده و صنوف کارگاهی در سطح شهر و لزوم ساماندهی آنها و به جهت ایجاد انگیزه برای جانمایی و امرار معاش، این سایت در زمینی به مساحت شش هکتار در جنب اداره دامپزشکی ساخته می شود.
محمد صادق مجتهدی افزود: در این سایت ۲۰۰ واحد کارگاهی در ابعاد مختلف قطعه بندی شده و در برآورد اولیه بناست که برای هر  واحدی ۵۰ متر مربع فضای مسقف احداث شودکه ممکن است برای برخی مشاغل این میزان بیشتر نیز بشود.
همزمان با هفته دولت ۹۲ طرح با هزینه ۸۱۴ میلیارد ریال در تربت حیدریه افتتاح و کلنگ زنی می شود.
از این تعداد  ۸۴ طرح  عمرانی با ۴۶۳ میلیارد ریال اعتبار  افتتاح و هشت طرح نیز با ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار کلنگ زنی خواهد شد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. فریدون گفت:

    بسیار عالی است که اخیرا خبرهایی از پیشامدهای شهرمان تربت مینویسید. در گوشه، کنار شهری به وسعت و جمعیت تربت هر روز خبری خواهد بود که توجه خواننده سایت را جلب کند . احتیاجی به درج خبرهای تکراری سایت های دیگر نیست. نوآوری مشتری می اورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *