کارکنان چینی معدن سنگ آهن خواف از قرنطینه خارج شدند

کارکنان چینی معدن سنگ آهن خواف از قرنطینه خارج شدند

گناباد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان خواف با اشاره به قرنطینه ۱۴ روزه ۲ نفر از کارکنان چینی معادن سنگان این شهرستان گفت: این افراد به بیماری کرونا مبتلا نبودند و از قرنطینه خارج شدند.

دکتر علی افکار روز شنبه طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی شیوع بیماری کرونا در چین و برای پیشگیری و مقابله با این ویروس، ۲ نفر از کارکنان چینی یکی از شرکت‌های معدنی سنگان خواف که چندی قبل از سفر چین به ایران برگشتند پس از انچام پایش نخست در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) تهران مدت ۲ هفته در خواف تحت  قرنطینه قرار گرفتند و اقدامات لازم بهداشتی و درمانی برای آنان انجام شد.

وی ادامه داد: تیم پزشکی در این مدت همه روزه وضعیت سلامت آنان را رصد و دمای بدن آنها را مدام کنترل می‌کرد که بعد از  سپری شدن دوره قرنطینه هیچ مشکلی از نظر ویروس کرونا در آنها مشاهده نشد لذا به محل کار خود بازگشتند.

وی گفت: ۶ نفر از اتباع چینی در شرکت‌های معدنی سنگان خواف مشغول کار هستند که ۲ نفر آنان چندی قبل برای مدتی به کشور خود سفر کرده بودند.

براساس آمارها تاکنون ۶۰ هزار و ۱۰۷ نفر در کشورهای مختلف به کرونا مبتلا شدند که ۵۹ هزار و ۵۳۹ نفر آنان در چین هستند، شمار درگذشتگان این بیماری یک‌ هزار و ۳۶۳ نفر اعلام شده و پنج هزار و ۵۷۶ نفر نیز درمان شده‌اند.

معادن سنگ آهن سنگان خواف در مجموع با ذخیره بیش از یک میلیارد تن، یکی از ۱۰ معدن بزرگ سنگ آهن جهان است که تامین کننده خوراک اولیه برای تولید ۱۷.۵ میلیون تن کنسانتره، ۱۵ میلیون تن گندله و پنج میلیون تن سنگ آهن است.

مجموعه کانسارهای سنگ آهن سنگان در وسعتی به طول تقریبی ۲۲ کیلومتر و عرض ۱۰ کیلومتر در ۳۰۰ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *