نگرانی کاخ سفید از احتمال افشای منابع جاسوسی آمریکا درپی کشف اسناد سری در خانه ترامپ

سرویس خارجی: مقام‌های کاخ سفید در محافل خصوصی از اقدام دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در انتقال مجموعه‌ای از اسناد محرمانه و فوق محرمانه به محل اقامتش در ایالت فلوریدا ابراز نگرانی کرده‌اند.
شبکه خبری سی‌‌ان‌ان حاکی است یکی از نگرانی‌های مقام‌های دولت جو بایدن، احتمال لو رفتن روش‌ها و منابع دستگاه‌های جاسوسی آمریکا است. این رسانه تصریح کرد همزمان با آشکار شدن جزئیات بیشتری از حمله اف‌بی‌آی به محل اقامت دونالد ترامپ، مقام‌های دولت فعلی آمریکا نگران هستند که چه اطلاعاتی توسط رئیس‌جمهوری سابق به محل اقامتش منتقل شده و اینکه آیا اطلاعات مذکور ممکن است منابع و روش‌های جامعه اطلاعاتی آمریکا را در معرض خطر قرار دهند یا خیر.یک مقام ارشد آمریکا که اشاره‌ای به نام او نشده به سی‌ان‌ان گفت: نگرانی‌های شدیدی وجود دارد. یک منبع که از جزئیات موضوع باخبر است هم گفته دیگر موضوعی که مقام‌های جامعه اطلاعاتی آمریکا را نگران می‌کند اطلاعاتی است که ترامپ ممکن است خارج کرده باشد.
نمایندگان جامعه اطلاعاتی آمریکا در ماه‌های گذشته جلساتی با وزارت دادگستری، کمیته‌های مقتضی کنگره و سازمان آرشیو اسناد ملی آمریکا درباره اسناد حساسی که ممکن است مفقود شده باشند برگزار کرده‌اند. گفتنی است چند روز پیش مأموران اف‌بی‌آی با هجوم به عمارت اعیانی ترامپ در ایالت فلوریدا، چندین جعبه اسناد و مدارک را از وی ضبط کردند. چند روز بعد رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند که رئیس جمهوری سابق آمریکا شمار زیادی از اسناد محرمانه از جمله مدارک مربوط به تسلیحات اتمی را پس از خروج از کاخ سفید به خانه خود برده است.

یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ روزنامه اطلاعات

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *