نمایندۀ مخالف موسیقی با چند رأی وارد مجلس شده؟ بد نیست بدانیم کسی که به تعبیر مجری تلویزیون برای یک ملت ۸۵ میلیون نفری تعیین تکلیف می‌کند با چند رأی وارد مجلس شده

عصر ایران- اظهارات سید کاظم موسوی نمایندۀ اردبیل، نمین، سرعین و نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی که در مخالفت با واردات «آلات موسیقی» به دوستداران موسیقی توصیه کرد «از ایران بروند»، آن چنان بحث‌انگیز شده که محمد دلاوری مجری صریح اللهجۀ تلویزیون را نیز به واکنش واداشت تا بگوید: «شما به چه حقی برای مردم تعیین تکلیف می کنید؟

مگر سرود ملی ما را با دبه زده اند؟ آن کسی باید برود که بین مردم تفرقه می‌اندازد.»

این لحن دربارۀ کسی که لباس روحانیت بر تن دارد و سن او از ۵۰ گذشته شاید در تلویزیون بی‌سابقه باشد اما به نظر می رسد آنجا که توصیه به رفتن کرده مجری را مصمم‌تر کرده باشد چرا که مقامی در حد رییس قوۀ قضاییه در تماس با وزیر خارجه در نیویورک گفته بود به ایرانیان خارج از کشور بگویید بازگردند.

چگونه می‌توان ایرانیانی را که به خارج رفته‌اند با پول وسرمایه به بازگشت فراخواند و یکی در داخل، انبوه ایرانیان را به صرف علاقه به موسیقی به خروج از کشور توصیه کند؟!

با این اوصاف بد نیست بدانیم این جناب که به تعبیر مجری تلویزیون برای یک ملت ۸۵ میلیون نفری تعیین تکلیف می‌کند و نمی‌داند یا نمی‌خواهد بداند اگر کرونا نبود تشییع میلیونی برای استاد آواز که «ساز»‌ساز هم بود برپا می‌شد، با چند رأی وارد مجلس شده است؟

مجموع آرای سید کاظم موسوی از اردبیلِ مرکز استان به اضافۀ نمین، نیر و سرعینِ بسیار زیبا و توریستی به ۶۰ هزار هم نمی‌رسد و دقیقاً ۵۹ هزار و ۵۱۶ رأی است. آن هم در انتخاباتی که به لطف نظارت شورای نگهبان رقبای اصلی پیشاپیش حذف و از گردونه خارج شده بودند. همین!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *