موسوی لاری در گفت‌وگو با ایلنا: رد صلاحیت نیروهای کارآمد نظام به مصلحت کشور نیست/ بزرگان نظام دخالت کنند


وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: عدم تایید صلاحیت جمعی از فعالان سیاسی و نیروهای کارآمد نظام به مصلحت انتخابات و کشور نیست.امیدواریم شورای نگهبان کارکرد هیات‌های نظارت را تایید نکند و راه را برای نشاط انتخابات باز کند؛ چرا که چنین امکانی برای شورای نگهبان وجود دارد.

حجت الاسلام عبدالواحد موسوی لاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به موضوع رد صلاحیت‌ها عنوان کرد: همانطور که قبلا هم گفته‌ام نباید خیلی به نتایج تجدیدنظر‌ها امیدوار باشیم بعید است چنین چیزی اتفاق بیفتد ممکن است عده‌ای برگردند اما قطعا این تعداد در حدی نیست که اصلاح طلبان بتوانند در مواردی که فاقد کاندیدا‌ها هستند لیست بدهند. بنابراین حتما ما در پاره‌ای از حوزه‌های انتخابیه کاندیدا‌ نخواهیم داشت.

وی افزود: با همین تعداد صلاحیت شده‌ها، اصلاح طلبان باید عزم خودرا جزم کنند و در هر شرایطی ولو ناقص حضور خود را تداوم ببخشند.

وزیر کشور دولت اصلاحات با تاکید بر اینکه رد صلاحیت‌های این چنینی به معنی نادیده گرفتن یک جریان فعال سیاسی کشور و محروم کردن مردم از انتخاب کاندیداهای مورد سلیقه‌شان است، گفت:  چنین چیزی باعث سرخوردگی مردم خواهد شد. امیدواریم شورای نگهبان کارکرد هیات‌های نظارت را تایید نکند و راه را برای نشاط انتخابات باز کند؛ چرا که چنین امکانی برای شورای نگهبان وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: از شورای نگهبان انتظار می‌رود ضمن باز کردن فضای انتخابات تعداد قابل توجهی از کاندیدا‌ها را که با اتهاماتی کنار زده شده‌اند به عرصه بازگردانند. متاسفانه در رد صلاحیت‌ها تعارض‌هایی وجود دارد که انشاء الله شورای نگهبان با تدبیر آن‌ها را حل خواهد کرد.  معتقدم در صورتی که بزرگترهای نظام توجه کنند این مساله حل خواهد شد و مردم مأیوس نمی‌شوند.

موسوی لاری تاکید کرد: نمی‌شود مردم را دعوت کنیم اما اجازه حضور کاندیداها با سلایق مختلف در صحنه را ندهیم معلوم است که این مساله باعث دلسردی مردم خواهد شد امیدواریم شورای نگهبان به این نکات توجه کند. اینکه عده‌ای صرفا به خاطر دیدگاه‌های سیاسی‌شان کنار گذاشته شوند فاجعه بزرگی است.

وی درمورد برنامه اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات مجلس دهم گفت: برنامه ما این است که از راه‌های فردی وجمعی از طریق دولت، شورای نگهبان و وزارت کشور مساله را پیگیری کنیم چرا که عدم تایید صلاحیت جمعی از فعالان سیاسی و نیروهای کارآمد نظام به مصلحت انتخابات و کشور نیست و به هر شکل این مساله باید حل شود برای همین بزرگان نظام باید دخالت کنند و نگذارند نتیجه نهایی‌‌ همان بشود که نظر هیات‌های نظارت است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *