حجت‌الاسلام زم در گفت‌وگو با ایلنامردم از ردصلاحیت چهره‌های محبوبشان دلخورند/ علیرغم کاستی‌ها، مجلسی متعادل تشکیل می‌شود

:

حجت‌الاسلام زم در حاشیه راهپیمایی روز ۲۲بهمن با ابراز امیدواری از کاهش تندروی‌ها و حرکات فراقانونی، اعلام کرد: انشاءالله مردم امیدوار بشوند که در جمهوری اسلامی قانون برای همه یکسان است.

حجت‌الاسلام محمدعلی زم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به برگزاری دو انتخابات سرنوشت‌ساز در ۷ اسفندماه، اظهار داشت: همه باید در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری شرکت کنند و احیاناً برخی کدورت‌ها در مورد ردصلاحیت‌ها نباید باعث غفلت و کوتاهی درخصوص حضور در انتخابات شود.

او گفت: بی‌شک انتخابا‌ت‌ مجلس خبرگان پیش‌رو بسیار پرشور خواهد بود و میزان شرکت‌کنندگان و آرای ماخوذه در این انتخابات، به مراتب بیش از دوره پیش می‌شود.

مردم از ردصلاحیت چهره‌های محبوب‌شان دلخورند

حجت‌الاسلام زم با اشاره به ردصلاحیت برخی از چهره‌های محبوب همچون سیدحسن خمینی اعلام کرد: شاید مردم نسبت به برخی از نامزدهایی که ردصلاحیت شدند، علاقه بیشتری داشتند و اکنون نیز به دلیل عدم حضورشان در انتخابات تا حدودی دلخور باشند اما بی‌شک نبود این چهره‌های محبوب مردم مانع از حضورشان پای صندوق‌ها نخواهدبود.

معاون فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد همچنین در واکنش به ردصلاحیت اکثر نامزدهای اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا برای انتخابات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: باوجود ردصلاحیت گسترده، از میان نامزدهایی که تاییدصلاحیت شده‌اند، به تعداد ۲۹۰ کرسی مجلس شورای اسلامی افراد متعادل، ملت‌دوست و مسلمان وجود دارد تا مردم با رای‌دادن به آن‌ها به تشکیل مجلسی کارآمد یاری رسانند.

او ادامه داد: باتوجه به شرایط امروز کشور و اولویت مسائل اقتصادی، امیدوارم بتوانیم از میان همین نامزدهای تاییدصلاحیت‌شده نیز افراد خوب و متعادلی را انتخاب کنیم.

حجت‌الاسلام زم خاطرنشان کرد: گرچه شاید مردم نسبت به نبود برخی از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، ناخرسند و گله‌مند باشند اما یکی از وظایف گروه‌ها و احزاب سیاسی این است که از نامزدهای موجود، چهره‌هایی را به مردم معرفی کنند.

این فعال سیاسی و فرهنگی اصلاح‌طلب اعلام کرد: مردم امروز نگران تندروی‌ها و رفتار افراطی هستند و اگر این تندروی‌ها چنان‌چه از دولت دور شده، از مجلس و دستگاه‌های دیگر نیز دور شود، رضایت‌بخش خواهد بود.

او همچنین در پاسخ به سوال دیگری درخصوص تبعیض میان اصولگرایان و اصلاح‌طلبان برای انجام تبلیغات انتخاباتی و در واکنش به آغاز تبلیغات انتخاباتی اصولگرایان در راهپیمایی ۲۲ بهمن، یادآور شد: برای تقویت حاکمیت جمهوری اسلامی، باید اخلاق جمهوری اسلامی را بشناسیم و به این اخلاقیات پایبند باشیم.

حجت‌الاسلام زم با بیان این‌که اساس اخلاق جمهوری اسلامی، رعایت قانون است، ادامه داد: این‌که یک گروه یا جریان سیاسی به خود اجازه دهد که فرا‌تر از قانون عمل کند، مرتکب اقدامی ضدجمهوریت و ضداسلامیت شده‌است. چراکه در جمهوری اسلامی هم منافع مردم و هم مشروعیت اسلام را مورد توجه قرار می‌دهد و کسانی که خلاف قانون جمهوری اسلامی رفتار کند، هم خلاف جمهوریت و هم خلاف اسلامیت عمل کرده‌است.

 با کاهش تندروی‌های فراقانونی مردم را به رعایت قانون امیدوار کنیم

حجت‌الاسلام زم در پایان تصریح کرد: امیدواریم از تندروی‌ها و حرکات فراقانونی کاسته‌شود تا ان‌شاءالله  همه مردم امیدوار بشوند که در جمهوری اسلامی قانون برای همه یکسان است.

محمدعلی زم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *