آیین رونمایی و انتشار آلبوم موسیقی «چراغ افروخته» اثر علی‌اکبر شکارچی با سخنرانی داریوش طلایی و حسین علیزاده و با حضور پیشکسوتان موسیقی جمعه ۱۷دی ساعت ۱۹در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود .

 


 


در این مراسم؛ بهرام عظیم‌پور، مجتبی میرطهماسب، رضا پرویززاده، سامر حبیبی و علی‌اکبر شکارچی درمورد موسیقی دستگاهی مباحثی را مطرح و در مورد مراحل اجرایی و تهیه این آلبوم صحبت می‌کنند.این آلبوم براساس ردیف میرزا عبدالله به روایت نورعلی خان برومند است که با اجرای علی‌اکبر شکارچی و برای نخستین بار به صورت تصویری برای ساز کمانچه ضبط و دراختیار علاقه مندان قرار می‌گیرد .
این آلبوم تازه‌ترین اثر اوست که به همت موسسه فرهنگی هنری کمان آوای آرش با مدیریت خانواده شکارچی منتشر می‌شود.
على‌اکبر شکارچى نواختن کمانچه را از کودکى تحت تأثیر نوازندگان محلى آغاز کرد و در سال ۱۳۵۰ از دانشکده هنرهاى زیبا فارغ‌التحصیل شد. وی به منظور فراگیرى ردیف‎هاى آوازى و قطعات ضربى از محضر استادان داریوش صفوت، علی اصغر بهاری، نورعلى خان برومند، محمود کریمى، یوسف فروتن، سعید هرمزى و جلال ذوالفنون بهره برد.
شکارچى سال ١٣۵۶ در اولین آزمون موسیقى باربد نفر اول رشته نوازندگى کمانچه شد و در ایران و کشورهاى سوئیس، سوئد، ایتالیا، آلمان، فرانسه، انگلیس، اتریش، کلمبیا و استرالیا به اجرای کنسرت‌های متعددی پرداخت .
آلبوم‌های «خلق لر»، «جرس»، «کوهسار»، «بیست ترانه کهن لرى»، «کاروانه»، «خونین شهر»، «ایل بانگ» و کارهاى پژوهشى «آلبوم ردیف میرزاعبدالله» با کمانچه، موسیقى فیلم «خون بس»، «عاشقانه»، «خواب شقایق» با همنوازى تنبک آساره شکارچىاز جمله آثار و فعالیت‌های هنری شکارچی است. همچنین کتاب‌های «وزن‌خوانى در دو جلد» و «تجزیه تحلیل بیست ترانه کهن لرى» را می‌توان از تالیفات وی برشمرد.
علاقه مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان دکترشریعتی، بالا‌تر از پل سیدخندان خ جلفا مراجعه کنند 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *