آبشار علی آباد رشتخوار پذیرای مسافران نوروزی که در ۱۵ کیلومتری مرکز این شهرستان در رشتخوار به تربت حیدریه قرار گرفته است

آبشار علی آباد رشتخوار

خبرگزاری تسنیم: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رشتخوار آبشار علی آباد این شهرستان را یکی از مناظر بکر و طبیعی عنوان کرد که همه ساله پذیرای مسافران نوروزی است.

محمود باعقیده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشتخوار اظهار کرد: آبشار دامنه روستای علی آباد از توابع رشتخوار با مناظر جذاب و طبیعی چشم و گوش هر بیننده را به خود خیره می‌کند.

باعقیده گفت: دو طرف این آبشار با دیواره‌های طبیعی و با سنگلاخ‌ها که ارتفاع آن در بعضی نقاط به ۵۰ متر نیز می‌رسد، احاطه شده و موقع بارندگی آب باران از دیواره‌ها جاری می‌شود.

وی بیان کرد: طول این حوزه بسیار دیدنی تقریبا سه کیلومتر است و در ابتدای آن چشمه‌ای جوشان با آب زلال و گوارا دوستداران طبیعت را سیراب کرده و در اطراف آن رویش گیاهان متنوع و گل‌های رنگارنگ در سینه سخت صخره‌ها که برخی از آنها در منفذ سنگها روییده‌اند، چشمان هر بیننده‌ای را جلا می‌دهد.

به گفته وی منطقه طبیعی و دیدنی دامنه علی آباد تقریبا در وسط دو کوه نسبتا مرتفع و سرچشمه دره بزرگ روستاهای نوق،سنگان و علی آباد قرار گرفته و صخره‌های بسیار بزرگی بالا دست دامنه علی آباد و کوه سنگ را همانند دیوار محکمی حصار کرده است.

رئیس میراث فرهنگی رشتخوار خاطرنشان کرد: دامنه علی آباد که سرآغاز آن از دره بزرگی شروع می‌شود به تدریج با شیب تند و دره‌های کوچک متعدد پر پیچ و خم به طرف بالای کوه راه خود را ادامه می‌دهد و در مرور زمان فرسایش صخره‌ها سبب شده منطقه بالا دست در دامنه به صورت پلکانی شکل درآید و سنگ‌های بزرگ زیر پای آدم هر لحظه امکان دارد که از جای خود تکان خورده و به ته دره سقوط کند.

وی گفت: این تفرجگاه بکر یکی از چشم اندازهای طبیعی و مناظر زیبای شهرستان رشتخوار است که همچنان طبیعت جذاب خود را حفظ کرده و همه ساله به خصوص در فصل بهار و تابستان گردشگران زیادی از دامنه سر سبز آن استفاده می‌کنند.

باعقیده عنوان کرد: آبشار دامنه در بالا دست روستای علی آباد واقع شده که در ۱۵ کیلومتری مرکز این شهرستان در رشتخوار به تربت حیدریه قرار گرفته است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *