معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری: شرکت‌های دانش بنیان ساخت کالاهای تحریمی را هدف خود قرار داده‌اند

شرکت‌های دانش بنیان ساخت کالاهای تحریمی را هدف خود قرار داده‌اند

قزوین – ایرنا – معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: شرکت‌های دانش بنیان کشور با هدف مقابله با تحریم‌های ظالمانه آمریکا ساخت کالاهای تحریمی را هدف خود قرار داده‌اند.

سورنا ستاری روز سه شنبه در جریان بازدید از چند واحد تولیدی دانش بنیان در شهرک صنعتی کاسپین قزوین در جمع خبرنگاران گفت: تحریم ها بازار مناسبی در اختیار شرکت های دانش بنیان کشور قرار داده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های  چهار هزار و  ۶۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان به صورت کامل در حال اجرا و پیاده‌سازی است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه این شرکت ها سالیانه یک میلیارد دلار صادرات دارند که در تلاش برای افزایش این رقم هستیم،افزود: سال گذشته ۳۰۰ هزار شغل در حوزه شرکت های دانش بنیان در کشور ایجاد شد.

ستاری با بیان اینکه شرایط تحریم فروش شرکت های دانش بنیان را افزایش داده است، ادامه داد: رشد قابل توجه شرکت های دانش بنیان نسبت به پنج سال گذشته گواهی بر این ادعا است که با حمایت های موثر مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری و همراهی دستگاه‌های دولتی  شاهد رشد و توسعه این گونه شرکت ها هستیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افزود: جهت گیری اقتصاد کشور باید به سمت سرمایه‌گذاری روی نیروی انسانی متخصص و توسعه شرکت های دانش بنیان باشد.

ستاری با اشاره به تسهیلات مورد نیاز شرکت های دانش بنیان، گفت: سال گذشته این شرکت ها ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند امیدواریم با تلاش های انجام شده میزان تسهیلات دریافتی این شرکت ها در سال جاری به ۲ برابر سال قبل افزایش یابد تا گام خوبی برای حمایت از این شرکت ها برداریم.

۷۳۸۹ / ۳۰۱۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *