اعتراف نتانیاهو به ترس از رویارویی با حزب الله/ اختلافات داخلی صهیونیستها را ضعیف کرده است

اعتراف نتانیاهو به ترس از رویارویی با حزب الله/ اختلافات داخلی صهیونیستها را ضعیف کرده است

تهران-ایرنا- نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به ضعف این رژیم در مقابل قدرت مقاومت اعتراف کرد و خواستار پرهیز از درگیری با حزب‌الله لبنان، حماس و دیگر گروه‌های مقاومت شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل»، بنیامین نتانیاهو به اعضای کابینه اعلام کرده که (رژیم) اسرائیل باید از بالا گرفتن درگیری در جبهه های مختلف خودداری کند.

وی افزود که در شرایط افزایش خشونت در بیت المقدس، کرانه باختری، غزه و لبنان، نمی توان با حماس و حزب الله رو یارویی کرد.

وی در نشست با مقامات ارشد امنیتی رژیم صهیونیستی گفت که اسرائیل تلاش می کند از درگیری در جبهه های مختلف لبنان، غزه، بیت المقدس شرقی و کرانه باختری خودداری کند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با اشاره به اعتراضات گسترده در سرزمین های اشغالی علیه اصلاحات قضائی مورد نظر کابینه حاکم، اضافه کرد: در مورد مسائل دیگر، با هم اختلافات زیادی داریم و از جهات مختلف، از خیابان تا کابینه، از سوی مخالفان در معرض چالش هستیم.

نتانیاهو که ۲ هفته پیش، بعد از مخالفت «یوآف گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با اصلاحات قضائی، تصمیم به عزل وی داشت، در این باره هم گفت: ما باید از نزاع های بیهوده در داخل کابینه خودداری کنیم.

«تایمز اسرائیل» در همین حال پاسخ ضعیف رژیم صهیونیستی به حملات مقاومت فلسطینی را عامل شکاف بین سران این رژیم ارزیابی کرد و نوشت: «بزالل اسموتریچ» و «ایتامار بن گویر» وزرای دارایی و امنیت داخلی اسراییل از جمله اعضای ائتلاف (حاکم) هستند که اقدامات نتانیاهو برای مقابله با فلسطینی ها را ناکافی می دانند.

این رسانه صهیونیست، رژیم صهیونیستی را در بدترین شرایط توصیف و اضافه کرد: اصلاحات قضائی مورد نظر کابینه حاکم نه تنها موجب چند ماه اعتراض خیابانی شده بلکه سبب شد تا تعداد زیادی از نیروهای ذخیره تهدید به تمرد کنند، بین دستگاه امنیتی و نتانیاهو اختلاف بوجود آید و متحدان سنتی اسرائیل درباره حمایت از آن دچار تردید شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *