نامه منتشرنشده حجت‌الاسلام دعاگو به روحانی در آخرین روزهای حیات ریاست جمهور روحانی پاداش خدا به عقلانیت بود

حجت‌الاسلام محسن دعاگو، امام جمعه فقید شمیرانات، در آخرین روزهای حیات خود نامه‌ای به رئیس جمهوری نوشت که هیچ گاه مجال انتشار نیافت اکنون فرزند حجت‌الاسلام دعاگو در اولین سالگرد درگذشت این عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، متن این نامه را که بر روی تخت بیمارستان نگارش شده، منتشر کرده است.
به گزارش آنا، دعاگو در این نامه تاکید کرده است که انتخابات ۲۴ خرداد نشان داد جریانی که با حریم‌سوزی می‌درخشد و با اجرای پروژه تضعیف و تخریب به قدرت می‌رسد، از دلها پاک می‌شود.
متن نامه منتشرنشده حجت‌الاسلام دعاگو به حجت‌الاسلام روحانی،رئیس جمهوری،
به شرح زیر است:
بسمه تعالی
برادر گرامی جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی
ریاست محترم جمهوری
سلام علیکم
ضمن تبریک سالگرد انتخاب جنابعالی توجه شما را به نکات ذیل جلب می نمایم. ۱-تبدیل اعتدال‌گرایی به فرهنگ عمومی و انزوای جریان تندروی را به مقام معظم رهبری، ملت ایران و حضرتعالی تبریک می‌گویم. ۲- ریاست جمهوری شما تحقق راستین حماسه سیاسی و پاداش خدا به عقلانیت و پایداری هاشمی رفسنجانی و همه اعتدال گرایان ایران اسلامی بود. ۳- استقبال کم‌نظیر ملی از حضرتعالی نمودار پایبندی ملت رشید ایران به اصول‌گرایی و اصلاح‌طلبی به عنوان دو باور دینی و دو ضرورت فرهنگی و اجتماعی است. مردم به گروه‌های سیاسی اتکاء و اعتماد چندانی ندارند و خط‌کشی‌های جناحی و جریانی را نمی‌پسندند. ۴- انتخابات ۲۴ خرداد نشان داد جریانی که با حریم‌سوزی می‌درخشد و با اجرای پروژه تضعیف و تخریب به قدرت می‌رسد از دلها پاک می‌شود و با خشم خدایی و تاریخی ملت روبرو می‌گردد.چارچوب خدمتگزاری و عزت و اقتدار آفرینی، دینداری، میثاق‌گرایی و توجه بنیادی به منافع و مصالح ملی است. هیچ کس در هیچ شرایطی و با هیچ بهانه ای حق ندارد برای توجیه ضعفهایش از آیین مدنی و رهبری دینی هزینه کند.
اطمینان دارم با شناختی که از حضرتعالی وجود دارد دولت تدبیر و امید از گرایش به لیبرالیسم، سکولاریسم و تعرض به ساختار قانون اساسی پاکیزه می‌ماند و از آفرینش و افزایش عزت، اعتبار و اقتدار روز افزون ملی باز نمی‌ایستد. توفیق کم نظیر نقش آفرینی در حماسه سیاسی ملت و اعتماد شایسته مردم به روحانیت را قدر بدانیم و از همه سرمایه‌های دینی و ملی برای پیشبرد طرح و برنامه‌های رشد و توسعه هماهنگ و همه جانبه بهره‌برداری شایسته نمایید. امیدوارم با تکیه شایسته به میثاقهای دینی و ملی، اطاعت از رهبری و جلب کمک حمایت اقشار ملی در پیشبرد اهداف آرمانی و آرمانهای ارزشی بیش از پیش موفق باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *