دعوت دولت‌آبادی برای پیوستن به کمپین محکومیت فاجعه «منا»

 

 

محمود دولت‌آبادی از مردم برای شرکت در کمپین میلیونی محکومیت فاجعه «منا» دعوت کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، این نویسنده با پیوستن به کمپین امضای نامه به دبیرکل سازمان ملل در پی فاجعه «منا» نوشته است: «امور کلان مسئولیت‌پذیران مناسب خودش را طلب می‌کند؛ ناتوانی حکومت آل سعود در مدیریت مناسک منا ذهن را متوجه سوالات دشواری می‌کند! امیدوارم ایشان بتوانند پاسخ روشن به چگونگی رخداد واقعه منا بدهند.»

چند هفته‌ای از فاجعه منا در عربستان می‌گذرد و اقشار مختلف مردم از این حرکت مردمی و میلیونی اعلام پشتیبانی کرده‌اند. برای تسهیل در امر پیوستن به این کمپین، شماره پیامکی رایگان ۶۳۶۲ همراه اول به این کار اختصاص یافته که علاقه‌مندان می‌توانند با ارسال عدد ۲۰ به این حرکت بپیوندند. همچنین متن بیانیه و اسامی گروه‌های مختلف مردمی شامل خانواده‌های داغدار، هنرمندان، ایثارگران، ورزشکاران و… در آدرس موزه صلح تهران www.tpm.ir قابل مشاهده است. محمود دولت‌آبادی برای شرکت در «فستیوال بین‌المللی ادبیات پراگ ۲۰۱۵» عازم کشور چک شده است.

این فستیوال با حضور نویسندگانی از آمریکا، اروپا و آسیا از ششم تا نهم نوامبر (۱۵ تا ۱۸ آبان) برگزار می‌شود. دولت‌آبادی به همراه دو نویسنده از اروپا و آسیا در یک برنامه کتاب‌خوانی و گفت‌وگو شرکت می‌کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *