در یادداشتی مطرح شد؛واکنش شدید مولاوردی به اهانت اخیر هفته‌نامه انصار حزب‌الله


معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نسبت به مطلب اخیر هفته‌نامه «یالثارات» ارگان انصار حزب‌الله واکنش نشان داد.

 

به گزارش ایلنا، شهیندخت مولاوردی در کانال تلگرامی خود نوشت: «با نام و یاد خدا. سلام دوستان. امشب برای گذاشتن این پست خیلی با خودم کلنجار رفتم. از یک طرف به توصیه بزرگان و دوستان بیم داشتم این موضوع بها دادن به نشریه‌ای تلقی شود که خوانندگان آن در خوشبینانه‌ترین حالت به تعداد انگشتان دو دست هم نمی‌رسد و کافی است در پاسخ با عرض سلامی عبور کنم، از طرف دیگر هر چند برای چندمین بار هر آنچه که لایق خودشان است در این نشریه به اینجانب نسبت داده می‌شود اما این بار قلم را به الفاظ شنیعی آلوده کرده‌اند که حتی در تاریخ روزنامه‌نگاری قبل از انقلاب هم بی‌سابقه است، لذا بر آن شدم برای ثبت در تاریخ نکاتی را متذکر شوم:

١- درست در شرایط و روزهایی که زنان فهیم، شایسته و توانمند سرزمینمان در پاسخ به فراخوان رئیس‌جمهور و ماه‌ها تلاش فعالان مدنی، در ستادهای ثبت‌نام حاضر و داوطلب نمایندگی برای انتخابات خبرگان رهبری و مجلس می‌شوند، به ناگاه هفته‌نامه یالثارات در شماره دوم دی‌ماه خود در بخش سخن نخست تحت عنوان «از ولایت تا ظهور / در آستانه سرمنزل» ضمن لیبرال خواندن رئیس‌جمهور به طرز شنیعی به این‌جانب توهین کرده است تا این روز‌ها یادمان نرود مشارکت سیاسی و اجتماعی زنان برای تعیین سرنوشت خود و کشورشان چه هزینه‌هایی به همراه دارد و زنان به استقبال چه مخاطرات و هزینه‌هایی می‌روند و بدین ترتیب زهرچشم حسابی گرفته است تا زنان یادشان نرود معاون رئیس‌جمهور هم که باشند از تیغ تیز تخریب‌ها در امان نیستند!

٢- لحن و ادبیات و توهین‌ها و اتهامات به‌کار رفته در این یادداشت آنچنان سخیف است که سایت‌هایی که اقدام به بازنشر آن کرده‌اند پیشاپیش از خوانندگان خود پوزش طلبیده‌اند! تأسف‌بار‌تر آنکه این مطلب تحت لوای «از ولایت تا ظهور» و با هزینه‌کردن از این مفاهیم ارزشی مجال نشر یافته است و در پاسخ به دیدگاه رئیس‌جمهور در «منحصر نکردن امر به معروف و نهی از منکر به تار موی زنان و دختران» و نیز مصاحبه سال گذشته اینجانب با ایرنا در زمینه «عدم اعتقاد دولت به برخورد سلبی با بدحجابی و در مرحله آخر بودن اینگونه برخورد‌ها» و به زعم خودشان در دفاع از فریضه امر به معروف و نهی از منکر نگاشته شده است.

٣- حتما و لابد با این روش‌ها و این نحوه دفاع از حجاب و امر به معروف و نهی از منکر انتظار هم می‌رود که جوانان و نسل جدید فوج فوج به سمت دین و ایمان گرایش پیدا کنند، در حالی که با این دفاع بد که به مراتب بد‌تر از حمله است با دست خودشان بندگان خدا را فوج فوج از دین خدا خارج می‌کنند و باید روزی در دادگاه عدل الهی پاسخگوی «بردن رونق مسلمانی» باشند.

۴- چگونه می‌توان باور کرد این نشریه عنوان خود را خونخواه حسین (ع) و منتقم رهبر آزادگان جهان نهاده باشد اما بویی از مرام و مسلک آن امام همام نبرده باشد؟! امامی که همه ما را به آزاده‌بودن سفارش کرده است، حتی اگر دین نداشته باشیم و حسینی که برای امر به معروف و اصلاح امور دین جد خود قیام کرد. آیا می‌توان بین این مرام و روش‌هایی که یکی یکی ارزش‌ها را به مسلخ می‌برد نسبتی برقرار کرد؟

۵- شاید اگر دیروز که کاریکاتور بانوی سبز و متشخص بر فراز برج ایفل با چادر در آن وضعیت در فضای مجازی و در اعتراض به آلودگی هوا منتشر شد سکوت نمی‌کردیم، امروز برخی به خود جرأت نمی‌دادند آنچه که در فکر معیوب و مریضشان می‌گذرد را روی کاغذ بیاورند و آشکارا اتهامات و توهین‌هایی را مطرح کنند که به استناد قوانین مجازات و تعزیرات اسلامی و قانون مطبوعات و موازین دینی مصداق بارز جرم و گناه محسوب می‌شود و مجازاتی متناسب برای آن در نظر گرفته شده است.

۶- به‌راستی این روز‌ها روایت خلخال از پای زن یهودی در آوردن و روا بودن جان دادن مؤمن به نقل از مولی‌الموحدین و یا حرمت ریختن آبروی مؤمن که بالا‌تر از ریختن خون مؤمن است کجا رفته است؟ آیا سیاست ارزش آن را دارد که اخلاقیات در جامعه به پایین‌ترین سطح خود سقوط کند؟

٧- اینجانب در دفاع از حیثیت یک انسان در وهله اول و سپس حیثیت زنان سرزمینم و نیز جایگاه حقوقی و حقیقی خود حق پیگیری و شکایت از این نشریه که پیش‌تر از سوی هیئت نظارت بر مطبوعات هم تذکر گرفته است را بر خود محفوظ داشته و تا حصول نتیجه نهایی از مراجع قضایی و نظارتی از پای نخواهم نشست. قطعا این حق برای اتهامی که این نشریه در مورد یکی از بانوان هموطنمان وارد کرده و اثبات آن نیاز به ادله خداپسند و محکمه‌پسند دارد هم محفوظ است.

٨- بر خلاف گمان برخی، اینگونه تخریب‌ها برای اکثریت جامعه که در انتخابات سال ٩٢ با رأی قاطع خود به این روش‌ها نه گفتند، سر شاخه نشستن و بن بریدن را تداعی می‌کند. تا برچیدن بساط این بداخلاقی‌ها از جامعه ایران نباید از اصلاحات ناامید و مأیوس گشت. آیا امر به معروف و نهی از منکری بالا‌تر از این هم وجود دارد؟

شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس‌جمهور / ششم دیماه ۱۳۹۴»

به گزارش ایلنا، براساس آنچه در برخی سایت‌ها منتشر شده، در مطلب «یالثارات» آمده است: «از دیدگاه لیبرالی رئیس‌جمهور فعلی، قبیح‌ترین و ناروا‌ترین کار آن است که عده‌ای امر به معروف را علیه زنان لاابالی و بی‌حیا و بی‌حجاب به کار گیرند و حرف ثابت او‌‌‌ همان است که اخیرا آن زن فمینیست عضو ارشد تشکیلات برانداز و منحل‌شده مشارکت ابراز داشت: دولت با برخورد با زنان (ولو با عریانی کامل آشکار شوند) مخالف است. البته این زن کذایی در ادعای خود صادق است و مگر آن زن مفلوک، همپالگی سابق همین شخص نبود که شب‌هنگام لخت و عریان در محله‌های لندن ظاهر شد و مورد تجاوز سه تن از اوباش انگلیسی قرار گرفت و هم‌اینک روحانی، همپالگی‌‌‌ همان «بد‌تر از فاحشه معروفه در دنیا» را می‌خواهد بر گردن زنان ما مسلط کند به نام خانم معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده!»

شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور، کار‌شناس ارشد حقوق بین‌الملل است که در دولت اصلاحات مدیریت ارتباطات بین‌الملل مرکز امور مشارکت زنان ریاست‌جمهوری را عهده‌دار بود. او پایان‌نامه خود را با موضوع «بررسی اقدامات بین‌المللی مقابله با خشونت علیه زنان» نگاشته و تالیفاتی نیز در حوزه حقوق زنان داشته است.

 

 

 
 
 
 
 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *