محمد علی کشاورز‌ ۸۸ ساله شد همزمان با برگزاری مراسم سالروز تولد ۸۸ سالگی محمدعلی کشاورز در پردیس سینمایی «شهرک» سالن شماره ۱ این پردیس در حضور جمعی از سینماگران به نام این هنرمند نامگذاری شد

 

 

.
به گزارش مهر، مراسم سالروز تولد ۸۸ سالگی محمدعلی کشاورز عصر روز گذشته ۲۴ فروردین ماه در پردیس سینمایی «شهرک» که توسط امیرپدرام علیزاده مالک این مجموعه اداره می شود، برگزار شد و سالن شماره ۱ این پردیس در حضور جمعی از سینماگران، دوستان و همکاران کشاورز به نام این هنرمند پیشکسوت نامگذاری شد .
در ابتدای این مراسم که وحید لک کارگردانی و منصور ضابطیان اجرای آن را به عهده داشت، فیلمی ۲دقیقه ای از حضور محمدعلی کشاورز در عرصه هنرهای نمایشی تئاتر، سینما و تلویزیون به نمایش درآمد و پس از آن علی نصیریان بازیگر سینما و تئاتر روی صحنه آمد و گفت: خوشحالم در این جمع دوستانه و در سالنی که به نام استاد محمدعلی کشاورز نامگذاری شده کنار شما هستم .
وی در ادامه با اشاره به چگونگی آشنایی خود با محمدعلی کشاورز گفت: حدود ۶۰ سال پیش حوالی سال ۱۳۳۶که هنوز وزارت فرهنگ و هنر تاسیس نشده بود، بخشی در اداره کل هنرهای زیبای کشور شکل گرفت به اسم اداره هنرهای دراماتیک که ریاست و سرپرستی آن را مهدی فروغ برعهده داشت. بدنه اجرایی این سازمان گروه‌های نوپا و جوان از فارغ‌التحصیلان تنها هنرستان هنرپیشگی ایران بودند که سید علی نصر آن را پایه‌گذاری کرده بود .
نصیریان در پایان صحبت های خود با اشاره به قدرشناسی از هنرمندان پیشکسوت بیان کرد: آرزو می کنم محمدعلی کشاورز بتواند یک روز دیگر روی صحنه آید و مثل همیشه خوش بدرخشد. همچنین از بانیان این مجلس سپاسگزاری می کنم که به عنوان بخش خصوصی ورود پیدا کردند و قدرشناس هنرمندان پیشکشوت هستند. همچنین آرزو می‌کنم نمایشی که جعفر والی در دست تدارک داشت روی صحنه برود و من در رثای او که خیلی غریبانه رفت صحبت کنم. چراکه بیشترین کارهای غلامحسین ساعدی را او روی صحنه برد و من هم بازی کردم.
در ادامه مراسم نصرت الله وحدت بازیگر سینمای ایران و از دوستان نزدیک محمدعلی کشاورز در میان تشویق های پی در پی حاضران به سالن آمد و از خاطرات دوستی خود با محمدعلی کشاورز و دورانی که در جلفای اصفهان هم محله ای بودند، تعریف کرد. پخش فتوکلیپ از حضور محمدعلی کشاورز در کنار همکاران خود در فیلم ها و سریال های متعدد از دیگر بخش های این مراسم بود. در این فتوکلیپ تصاویری از تئاتر و فیلم های قدیمی و سریال هایی چون «پدر سالار» و «کهنه سواران» در کنار اساتیدی چون حمید سمندریان، عزت الله انتظامی، علی حاتمی، جمشید مشایخی، حمیده خیرآبادی پخش شد و پس از آن بهزاد فراهانی برای حاضران در جمع حافظ خوانی و برای محمدعلی کشاورز سلامتی و طول عمر آرزو کرد.
امین تارخ بازیگر سینما از دیگر هنرمندان حاضر در این مراسم در پردیس سینمایی «شهرک» بود که همکاری های متعددی با محمدعلی کشاورز داشته است .
تارخ در ابتدای صحبت های خود با ابراز خوشحالی از نامگذاری این سالن به نام محمدعلی کشاورز گفت: در صحبت هایی که با مالک مجموعه داشتم متوجه شدم قرار است سالن تئاتری نیز در این پردیس ایجاد شود و از این جهت بسیار خوشحالم. چرا که هنر تئاتر اخیرا جان دوباره‌ای گرفته است و دولت فهمید اگر این بچه را رها کند و زمین بگذارد او روی پای خود می‌ایستد و پیشرفت می‌کند.
این بازیگر تاکید کرد: رشد تئاتر و آمار مخاطبان نشان می‌دهد که ملت به سمت فرهیختگی حرکت می‌کند و این به معنای لجبازی نیست بلکه به این مفهوم است که ملت خواسته‌ها و مطالباتش را تبیین و یادآوری می‌کند. یک زمانی برای رفتن به تئاتر سنگلج چقدر مشقت‌ها را متحمل می‌شدیم اما الان تئاتر بین مردم آمده است، چون مردم خواستند، اهالی تئاتر خواستند و جوانان آمدند و تئاتر را تبدیل به یک حرکت و جریان فرهنگ‌ساز کردند. امیدوارم در چنین مجموعه‌هایی هم شاهد این رفتارها و زنده شدن تئاتر باشیم . پس از پایان صحبت های امین تارخ، گروه سه نوازی تار، تنبک و سه تار به روی صحنه آمد و قطعاتی را اجرا کرد و امیرپدرام علیزاده مالک و مدیر پردیس سینمایی «شهرک» تابلو نوشته شده به نام محمدعلی کشاورز را به محمدعلی کشاورز تقدیم کرد و محمدعلی کشاورز کیک تولد خود را برش زد.
محمدعلی کشاورز ضمن تشکر از برگزاری این مراسم گفت: ان‌شاءالله خانم ها خوشبخت شوند و آقایان هم تلاش کنند تا پیروز و موفق شوند. سپاسگزارم از کسانی که محبت و بزرگواری کردند و این برنامه را به خاطر من ایجاد کردند. از تمام افرادی که لطف کردند و آمدند خیلی ممنون و متشکرم. همچنین برای خانم‌ها و آقایان سلامتی، خوشی و پیروزی از درگاه خدای متعال می‌خواهم .
مراسم سالروز تولد ۸۸ سالگی محمدعلی کشاورز با حضور چهره های فرهنگی و هنری چون علی نصیریان، امین تارخ، محمود پاک نیت، داریوش اسدزاده، بهزاد فراهانی، احترام برومند، کتایون ریاحی، اصغر همت، شهره سلطانی، همایون ارشادی، اکبرعالمی، سیامک اطلسی، هرمز هدایت، اکرم محمدی، مریم امیرجلالی، آناهیتا همتی، پوری بنایی، نصرت‌الله وحدت، سیما تیرانداز، خانواده و جمعی از دوست‌داران این هنرمند در پردیس سینمایی «شهرک» برگزار شد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *