رکورد شکنی دانش آموز تربت حیدریه ای در کنکور ۹۷

تربت حیدریه – ایرنا – علی عبدالله زاده دانش آموز نخبه اهل تربت حیدریه زعفرانی ترین شهر جهان با کسب همزمان رتبه های اول در رشته زبان انگلیسی و رتبه دوم در علوم تجربی در کنکور ۹۷ ، رکورد بی نظیری از موفقیت را به ثبت رساند.

این در حالیست که پیش از این دانش آموزان تربت حیدریه در کنکورهای سراسری، در سال ۹۵ محمد امین روانبخش از دبیرستان استعدادهای درخشان رتبه دوم رشته علوم تجربی و حمیدرضا زارع دانش آموز هنرستان شهید چمران رتبه نخست رشته فنی و حرفه ای را کسب کردند و همچنین در همین سال ۳۲ رتبه زیر هزار، نصیب دانش آموزان مستعد پایتخت ابریشم ایران شد.
علی عبدلله زاده در گفت وگو با ایرنا علت موفقیت خود را خانواده، همت و تلاش خود کرد.
وی با تشکر از مدیر مدرسه و معلمان خود تصریح کرد : به همه دانش آموزان توصیه می کنم کتاب های درسی را با الویت مطالعه کنند و در مرحله بعد نیز از کتاب های تست نیز استفاده کنند.
وی با تاکید بر اینکه در هیچ کلاس تقویتی و غیر از مدرسه شرکت نکرده است تصریح کرد: در طول تحصیل از هیچ فرایندی فوق العاده از جمله گرفتن معلم خصوصی و یا تحصیل در مدارس غیر دولتی استفاده نکرده است.
وی که متولد سال ۱۳۷۸ و علاقمند به رشته فوتسال و پینگ پنگ است .
وی در خصوص چگونگی موفقیت در زبان انگلیسی گفت: با توجه به اینکه در برنامه نویسی کامپیوتر فعالیت داشتم به ناچار و برای کسب اطلاعات باید به منابع انگلیسی مراجعه می کردم، لذا بصورت خودجوش و بدون دبیر و کلاس متفرقه به فراگیری زبان انگلیسی پرداختم.
عبدالله زاده این دانش آموز موفق تربت حیدریه اولویت رشته انتخابی و دانشگاه خود را رشته پزشکی دانشگاه مشهد اعلام کرد.
سلیمان عبدلله زاده پدر این دانش آموز موفق تربت حیدریه نیز با اشاره به اینکه برای فرزندان خود هیچ هزینه اضافه ای از جمله تحصیل در مدارس غیرانتفاعی و یا گرفتن معلم اختصاصی نکرده است گفت: خداوند به این بچه ها استعداد داده است و آنها خود با تلاش و استفاده از روش های نوین از جمله فضای مجازی با دسترسی به منابع درسی و فوق درسی توانسته اند موفقیت خود را تضمین کنند.
هم اکنون ۳۵ هزار و ۷۶۹ دانش آموز در ۳۱۶ آموزشگاه و یک هزار و ۶۶۶ کلاس درس و توسط دو هزار و ۵۰۰ نفر معلم تحصیل می کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *