۲ تن زعفران از کشاورزان رشتخوار خریداری شد

۲ تن زعفران از کشاورزان رشتخوار خریداری شد

تربت‌حیدریه- ایرنا- مسوول اداره تعاون روستایی شهرستان رشتخوار با اشاره به استقبال و ابراز رضایت کشاورزان این شهرستان از طرح خرید حمایتی زعفران گفت: همسو با اجرای این طرح، تاکنون حدود دو تن زعفران خشک از کشاورزان این منطقه خریداری شده است.

سید کمال میرزایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای اجرای طرح خرید حمایتی زعفران، ۱۳ مرکز خرید در رشتخوار پیش‌بینی شده است و کشاورزان تا آخر آذرماه می توانند با مراجعه به مراکز از پیش تعیین شده نسبت به تحویل محصول خود اقدام کنند.
وی ادامه داد: با توجه به استقبال مطلوب کشاورزان رشتخواری، پیش بینی می شود خرید حمایتی زعفران تا زمان مهلت تعیین شده، به بیش از دو تن افزایش یابد.

مسوول اداره تعاون روستایی رشتخوار با اشاره به اینکه محصول خریداری شده زعفران در این طرح حتما باید محصول تولیدی امسال باشد گفت: کشاورزان طبق روال گذشته برای تحویل محصول زعفران می توانند پس از دریافت معرفی نامه از جهاد کشاورزی با به همراه داشتن مدارک شناسایی و شماره حساب بانک کشاورزی مربوط به خود به اتحادیه تعاون روستایی رشتخوار واقع در بلوار امام رضا (ع) رو به روی جمعیت هلال احمر شهرستان مراجعه کنند.
میرزایی با اشاره به اینکه قیمت محصول زعفران پس از بررسی در آزمایشگاه، توسط کارشناسان تعیین می شود افزود: محصول زعفران تحویلی از کشاورزان در چهار رده بر اساس کیفیت محصول با قیمت پوشال معمولی هر کیلوگرم  ۸۲ میلیون ریال، پوشال مرغوب هر کیلوگرم ۹۰ میلیون ریال، شبه نگین هر کیلوگرم ۹۵ میلیون ریال و زعفران نگین هر کیلوگرم  ۱۰۵ میلیون ریال تعیین شده است.

کشاورزان رشتخوار با در اختیار داشتن ۶ هزار و ۳۰۰ هکتار مزرعه زعفران، سالیانه بیش از ۲۰ تن زعفران خشک تولید و روانه بازار مصرف می کنند. رشتخوار با ۶۵ هزار نفر جمعیت در ۲۰۶ کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *