انجیدنی خبر داد: تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی به ۶۶۱ نفر افزایش یافت

تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی به ۶۶۱ نفر افزایش یافت

دبیر کمیته مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با اضافه شدن ۳۰ مبتلای جدید تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی به ۶۶۱ نفر افزایش یافت.

به گزارش ایلنا از مشهد، علی‌ اصغر انجیدنی در این خصوص افزود: ۴۳۲ نفر از کل شهروندان مبتلا به بیماری کرونا در خراسان رضوی مربوط به حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بقیه متعلق به مناطق زیرپوشش پنج دانشکده‌ و دانشگاه‌ علوم پزشکی دیگر این استان هستند.

وی ادامه داد: دانشکده علوم پزشکی نیشابور با ۸۵ نفر بیمار مبتلا به کرونا بعد از مشهد بیشترین شمار بیماران را دارد و پس از آن نیز دانشگاه‌های علوم پزشکی تربت‌ جام و تربت حیدریه با ۴۴ و ۴۲ بیمار در رده های بعدی شیوع کرونا در خراسان رضوی قرار دارند.

دبیر کمیته مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در حوزه زیر پوشش دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار و گناباد نیز به ترتیب ۳۹ و ۱۹ نفر است.

انجیدنی افزود: ظرف روزهای ۳۰ بهمن ماه گذشته تا ۲۸  اسفند ماه کنونی سه هزار و ۶۱۰ بیمار مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری شده‌اند.

وی ادامه داد: در این مدت تاکنون دو هزار و ۱۲۹ نفر از شهروندان اهل خراسان رضوی که به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا مبتلا شده بودند بهبود یافته و از بیمارستانها مرخص شده‌اند.

دبیر کمیته مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: دو هزار و ۱۰۵ نفر از بیماران بستری شده مشکوک به کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند که تاکنون هزار و ۱۵۵ نفر از آنها بهبود یافته و از بیمارستان به منزل بازگشته اند.

نجیدنی در ادامه تعداد جان‌باختگان بیماری کرونا در خراسان رضوی که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت بوده را ۵۵ تن اعلام و بیان کرد: ۳۲ تن از این جان‌باختگان در حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ۹ تن در حوزه دانشکده علوم پزشکی نیشابور و ۶ تن هم در حوزه دانشگاه علوم پزشکی تربت‌جام فوت کرده‌اند همچنین در حوزه جغرافیایی زیر پوشش دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار و گناباد هم هر کدام سه بیمار فوتی و در حوزه دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه هم دو فوتی بر اثر کرونا ثبت شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *