رئیس میراث ‌فرهنگی تربت ‌حیدریه: ۸ اقامتگاه بومگردی روستایی در تربت حیدریه افتتاح می ‌شود محمدی با بیان اینکه تربت حیدریه دارای ۳۲۰ جاذبه گردشگری و ۵۲ اثر تاریخی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است، گفت:۸ اقامتگاه بومگردی روستایی تا پایان سال جاری در تربت حیدریه افتتاح می‌شود.

«علی محمدی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در مشهد ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت معصومه(س) با بیان اینکه ۸ اقامتگاه بومگردی روستایی تا پایان سال جاری در تربت حیدریه افتتاح می‌شود، گفت: توسعه اقامتگاه‌های بومگردی یکی از اولویت‌های اداره میراث فرهنگی شهرستان است چرا که معتقدیم چرخش گردشگر از شهرگردی به بومگردی و روستاگردی یکی از انتخاب‌های گردشگران در آینده نزدیک خواهد بود، از این‌رو آماده‌سازی بستر توسعه و خدمات مطلوب به این گردشگران به ویژه در روستاهای گردشگرپذیر جزو ضروریات است.

رئیس میراث ‌فرهنگی تربت ‌حیدریه: افزود: هم‌زمان با توسعه اقامتگاه‌های بومگردی در روستاها، توجه به بافت‌های روستایی و محیط‌ زیست و حفظ و احیای میراث‌های معنوی روستاها نیز مدنظر قرار می‌گیرد.

محمدی اظهار کرد:اقامتگاه‌های بومگردی در روستاهای رودمعجن، بسک، سرخ آباد، صنوبر، بکاول، بیسقفیزن، سیوکی، حاج بیگی کدکن با اعتباری بیش از ۱۲ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در مراحل نهایی تکمیل قرار دارند و بیشتر آن‌ها تا پایان تابستان سال جاری به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی تصریح کرد: تولید اشتغال بومی، ایجاد رونق اقتصادی در جوامع محلی و جلوگیری از مهاجرت به شهرها از دیگر دستاوردهای احداث اقامتگاه‌های بومگردی است که می‌تواند در مراحل بعد به مهاجرت معکوس نیز منجر شود، این امر به طور یقین یک برد اجتماعی است چراکه از حاشیه‌نشینی در شهرها جلوگیری می‌شود و از همه مهم‌تر شأن و جایگاه رفیع روستاییان یادآوری می‌شود.

گفتنی است: شهرستان تربت حیدریه در فاصله حدود ۱۴۰ کیلومتری از مشهد مرکز استان خراسان رضوی قرار دارد و دارای ۳۲۰ جاذبه گردشگری است و ۵۲ اثر تاریخی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *