“عیسی رستمی‌افین” هنرمند پیشکسوت موسیقی مقامی خراسان جنوبی بر اثر ابتلاء به بیماری کرونا درگذشت عیسی رستمی متولد سال ۱۳۴۷ دهستان افین، بخش زهان شهرستان زیرکوه بود.

هنرمند پیشکسوت موسیقی مقامی خراسان جنوبی درگذشت

عیسی رستمی‌افین (هنرمند پیشکسوت موسیقی مقامی خراسان جنوبی)، چهارشنبه یکم مردادماه بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در شهر قاین دار فانی را وداع گفت

به گزارش ایلنا، عیسی رستمی‌افین (استاد موسیقی مقامی خراسان جنوبی)، امروز چهارشنبه اول مردادماه بر اثر ابتلاء به بیماری کرونا در شهر قاین دار فانی را وداع گفت.

عیسی رستمی متولد سال ۱۳۴۷ دهستان افین، بخش زهان شهرستان زیرکوه بود. او به سبب علاقه به موسیقی محلی از دوران نوجوانی آواز محلی را دنبال می‌کرد و از سال ۱۳۷۸ بصورت تجربی دوتار نوازی را آغاز کرد. سپس در سال ۱۳۸۲ از محضر استاد عزیز تنها و استاد ذوالفقار عسکریان بهره برد. وی ضمن نوازندگی دوتار به جهت علاقه به خوانندگی محلی از دوران نوجوانی وجوانی در این زمینه نیز فعالیت داشت.

مرحوم رستمی مسئول گروه موسیقی مقامی سرآهنگ شهرستان قائنات بود و سال‌های متمادی با انجمن موسیقی قاین و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قائنات در اجرای کنسرت‌های موسیقی، جشنواره‌های موسیقی مقامی در شهرستان و استان بعنوان نوازنده و داور همکاری داشت.

این هنرمند از سال ۱۳۸۵ با صدا و سیمای خراسان جنوبی نیز همکاری داشت که آثار ارزشمندی از دوتار و آواز او در آرشیو مرکز صدا و سیمای استان خراسان جنوبی موجود است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *