حسین کروبی: بعد از ۴ سال حصر، پدرم به خانه خودشان منتقل شدند احمدی‌نژاد برای رفع حصر ۲ بار به رهبری نامه نوشت

به دنبال انتشار گفت‌وگوی عبدالرضا داوری درباره شیخ مهدی کروبی که در آن ادعا کرده است که ‌آقای کروبی سال‌هاست دیگر در حصر نیست. حسین کروبی با اشاره به شرایط کنونی حصر مهدی کروبی و اظهارات مشاور سابق محمود احمدی‌نژاد گفت: اولین نامه‌ای که آقای کروبی از حصر نوشتند بعد از انتخاب ریاست‌جمهوری سال ۹۲ بود که ایشان خطاب به آقای روحانی، رئیس جمهوری دولت یازدهم نوشتند: « دادگاه علنی من را پیگیری کنید و از حاکمیت بخواهید تا دادگاه علنی من را برگزار کند.» این در حالی است که آقای داوری در همان ایام به دلیل آنکه می‌خواستند به نوعی خوش‌خدمتی کند با انتساب اتهامی به آقای کروبی از ایشان خواستند که درباره مذاکره با اسرائیلی‌ها در زمان جنگ به مردم توضیح بدهند! درست مانند همین اظهارات کذبی که بیان کرده‌اند که باید دید دنبال چه هستند که راجع به حصر این موارد را مطرح کرده‌اند. حسین کروبی در گفت‌وگو با سایت خبری مدآرا تصریح کرد: آقای کروبی تا شش ماه پس از آغاز حصر از ملاقات با فرزندان و بستگان درجه یک محروم بودند و بعد از ۶ ماه هفته‌ای یک بار اجازه دیدار داشتند که در همین ایام پیامی از آقای کروبی منتشر شد که در پی آن مجددا ایشان را ممنوع الملاقات کردند. وی ادامه داد: سال ۱۳۹۳ در حالی‌که ۴ سال از حصر گذشته بود آقای کروبی از منزل وزارت اطلاعات به منزل خود در جماران نقل مکان کردند که همین موضوع باعث شد تا قدری ملاقات‌ها منظم شود و هفته‌ای یک بار کل اعضای خانواده می توانستند جمع شوند و با آقای کروبی ملاقات کنند. فرزند مهدی کروبی خاطرنشان کرد: بعد از عمل قلب آقای کروبی که ایشان به منزل منتقل شد گفتند که بچه‌ها می‌توانند هر موقع خواستند با حاج آقا دیدار کنند که این موضوع ادامه داشت تا اینکه بعد از یک بیانیه باز گشایش‌ها و دیدارهایی که با برخی از دوستان و خانواده شهدا به صورت هفتگی صورت می‌گرفت لغو شد.

دیدار با سیاسیون

تا اینکه مجددا طی یک ماه اخیر ماموران گفتند که حاج آقا می‌تواند هفته‌ای یکبار با برخی از دوستانشان دیدار داشته باشند که این دیدارها در دو مرحله با آقایان، علیخانی، جمارانی، بجنوردی، دوستی، عباسی‌فر و در مرحله بعد با آقای کرباسچی برگزار شد. حسین کروبی خاطرنشان کرد: آقای داوری تصور می‌کند اگر کسی را در حَصر کردند باید حتما دست‌های او را آویزان کنند و روزی یک لقمه نان به او بدهند و بگویند که شما در حَصر هستی! وی افزود: شرایطی که در حصر برای محصورین در این سال‌ها به وجود آمده است هیچ شباهتی به حصر ندارد و من خودم با فرزند مرحوم آیت‌ا… منتظری که صحبت می کردم، خود احمدآقا می‌گفت: پدر من ۵ سال در حصر بود ولی شرایطی که آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد دارند هیچ شباهتی به حصر ندارد، چون از روز اول همه اقوام می‌توانستند به دیدن مرحوم منتظری بیایند. حتی در این بین برخی از دوستان هم می توانستند با ایشان دیدار کنند اما این حصر (آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد) چنین نیست.

نامه‌های احمدی‌نژاد

حسین کروبی با اشاره به آنچه درباره مخالفت محمود احمدی‌نژاد رئیس دولت‌های نهم و دهم در خصوص حصر آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد در رسانه‌ها مطرح می‌شود هم گفت: حَصر اگر با مصوبه شورای عالی امنیت ملی انجام شده باشد آقای احمدی‌نژاد رئیس این شورا بودند، اما اگر ایشان مدعی است که با مصوبه شورای‌عالی امنیت ملی نبوده و از سوی مقامات عالی رتبه دیگر نظام صورت گرفته است، بنده هم دقیقا از این موضوع اطلاعی ندارم، اما من هم شنیده‌ام که شورای عالی امنیت ملی مصوبه خیلی محکمی در خصوص حصر محصورین ندارد، البته قابل ذکر است که بنده هم شنیده‌ام و در همین حد اطلاع دارم که بعد از قضایای اعتراضات سال ۸۸ آقای احمدی‌نژاد درباره موضوع رفع حصر دوبار به رهبری نامه نوشته‌اند و درخواست کردند که حصر پایان یابد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *