عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران: توهین به رییس جمهور به دلیل نگرانی از نتیجه انتخابات آمریکا و ایران است

توهین به رییس جمهور به دلیل نگرانی از نتیجه انتخابات آمریکا و ایران است

یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی معتقد است که توهین های انجام شده در روزهای اخیر به رییس جمهور به دلیل نگرانی از نتیجه انتخابات آمریکا و همچنین تقویت گفتمان دولت در انتخابات ۱۴۰۰ ایران است.

علی جمالی در گفت و گو با ایسنا، درباره دلایل توهین های اخیر  به رییس جمهور، اظهار کرد: این واقعیت را باید بپذیریم که تحریم ها عامل بسیار مهمی بر عملکرد دولت روحانی بوده است بخصوص در دولت دوم روحانی. آمار دولت اول روحانی پس از برجام ، آمار مثبت و رو به جلو بود اما خروج ترامپ از برجام و اعمال مجدد تحریم ها، مثل زنجیری بود که به پای دولت بسته شد.دولت دوم روحانی هم بیشتر از اینکه برنامه منظمی برای اداره کشور داشته باشد،  مدیریت بحران کرد.

وی ادامه داد: این احتمال وجود دارد که بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود و آمریکا به برجام بازگشته و مذاکرات شروع شود بنابراین مخالفان دولت که نگران از نتیجه این انتخابات هستند،  در تلاش اند اینگونه به افکار عمومی القا کنند که مشکلات کشور ناشی از ناکارآمدی دولت است نه تحریم ها. آنها می‌خواهند تحریم ها را کم اهمیت جلوه دهند تا در صورت انتخاب بایدن، دولت زیر فشار بماند.

این فعال سیاسی با اشاره به سابقه دار بودن این توهین ها به رییس جمهور در زمان تصویب برجام، تصریح کرد: اکنون هم اتفاق جدیدی رخ نداده است و توهین ها ادامه دارد مخصوصا که امسال، سال پایانی دولت بوده و انتخابات ۱۴۰۰هم بسیار حساس است. اگر دولت موفقیتی در این چند ماه بدست آورد، امکان اینکه گفتمان حاکم بر دولت تقویت شود، وجود دارد، بنابراین مخالفان از همین حالا برای انتخابات ۱۴۰۰برنامه دارند تا فشار به دولت را ادامه دهند و با نزدیک شدن به انتخابات، این فشارها را افزایش خواهند داد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *