«روشن‌تر از خاموشی» مجوز انتشار گرفت نخستین آلبوم مشترک علیزاده و ناظری پس از ۳۲ سال

آلبوم «روشن‌تر از خاموشی» نخستین آلبوم مشترک این دو موزیسین ایرانی پس از ۳۲ سال است. نکته مهم دیگر این است که هر دوی این هنرمندان در سال‌های اخیر بیشتر با هنرمندان جوان‌تر کار کرده‌اند.

آلبوم مشترک حسین علیزاده و شهرام ناظری از وزارت فرهنگ مجوز گرفت. این آلبوم «روشن‌تر از خاموشی» نام دارد. نخستین همکاری مشترک این دو موسیقی‌دان برجسته ایرانی در یک آلبوم رسمی در سال ۱۳۵۶ با عنوان «سواران دشت امید» منتشر شده است.

این همکاری با آلبوم «نوروز» در سال ۱۳۶۲ ادامه پیدا کرد و در سال ۱۳۶۷ با کنسرت و آلبوم «شورانگیز» به اوج محبوبیت رسید. پس از این آلبوم اگرچه ناظری و علیزاده آلبوم رسمی مشترکی منتشر نکردند، اما به‌صورت مشترک کنسرت برگزار کردند. کنسرت گروه دوستی که مرداد ماه سال ۹۰ روی صحنه رفت، مهم‌ترین همکاری این دو هنرمند در طول چند سال اخیر است.

برای شروع مهیج‌ترین بازی ۲۰۲۰  اینجا ثبت‌نام کنید!!!

آلبوم «روشن‌تر از خاموشی» نخستین آلبوم مشترک این دو موزیسین ایرانی پس از ۳۲ سال است. نکته مهم دیگر این است که هر دوی این هنرمندان در سال‌های اخیر بیشتر با هنرمندان جوان‌تر کار کرده‌اند.

شهرام ناظری از سال ۹۰ به این سو و پس از کنسرت معروفش به رهبری لوریس چکناواریان، تنها با آهنگسازان جوان کار کرد. حسین علیزاده نیز در این سال‌ها غیر از آلبومی که با صدای بیژن کامکار در سال ۹۲ منتشر کرد تنها دو آلبوم موسیقی و با صدای محمد معتمدی منتشر کرده است.

او همچنین یک آلبوم با نام «غمنومه فریدون» در سال ۱۳۹۶ منتشر کرد. این آلبوم یک روایت دراماتیک و قصه‌محور را با همکاری برخی از هنرمندان تئاتر به مخاطبان موسیقی ارائه کرد. به نظر می‌رسد که آلبوم مشترک ناظری و علیزاده به زودی و پیش از رسیدن به روز‌های پایانی سال در بازار منتشر شود.

برخی از گمانه‌زنی‌ها حاکی است که این آلبوم به محمدرضا شجریان تقدیم خواهد شد و این موضوع در آیین رونمایی از آلبوم مطرح می‌شود. محمدرضا شجریان استاد برجسته موسیقی ایرانی و از دوستان بسیار نزدیک شهرام ناظری و حسین علیزاده مهرماه امسال پس از چند سال بیماری در بیمارستان جم تهران درگذشت.

روز گذشته دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد که در هفته دوم و سوم دی ماه مجوز ۱۸۵ تک آهنگ و ۱۶ آلبوم را صادر کرده که آلبوم روشن‌تر از خاموشی از جمله این آثار است. افزون بر این اثر آلبوم‌های «فصل تازه» با صدای احمد نباتی یزدی و آهنگسازی محمدرضا چراغعلی، «هم سان و هم سکوت» به آهنگسازی حسین علیزاده و نوازندگی گروه «رامبرانت تریو» از جمله آلبوم‌هایی هستند که در این ۲ هفته مجوز انتشار گرفتند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *