جریمه‌های کرونایی به حساب کدام نهاد واریز می‌شود؟ | وزارت بهداشت جریمه ها را دریافت نمی کند

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: این وزارتخانه در ستاد ملی مقابله با کرونا از دریافت جریمه‌ها انصراف داده و دیگر هم قرار نیست از محل جریمه‌های اخذ شده، مبلغی به حساب وزارت بهداشت واریز شود.

جریمه با دوربین

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از میزان، دکتر سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت در پاسخ به این سوال که  آیا مبالغ جریمه‌های کرونایی که قرار بود به وزارت بهداشت اختصاص یابد، به حساب این وزارتخانه  واریز شده است، توضیح داد: وزارت بهداشت در ستاد ملی مقابله با کرونا از دریافت جریمه‌ها انصراف داده و دیگر هم قرار نیست از محل جریمه‌های اخذ شده، مبلغی به حساب وزارت بهداشت واریز شود.

لاری با بیان اینکه مبالغ واریزشده تاکنون نیز بسیار اندک بوده است، افزود: مهم‌ترین اصل در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و قوانین وضع شده در این زمینه، آگاهی بخشی و حساس‌سازی جامعه از طریق رسانه‌هاست.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه از طرف در نظر گرفتن جریمه‌ها اقدام مناسبی برای بازدارندگی است، ادامه داد: به هر حال وزارت بهداشت مبالغ جریمه‌ها را دریافت نکرده و آن چیزی هم که دریافت شده، بسیار اندک بوده است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آذرماه سال گذشته در پاسخ به این سوال که «از محل جریمه متخلفان کرونا، تا کنون چقدر به حساب وزارت بهداشت واریز شده است؟» گفت: «از این محل تاکنون یک بار مبلغ ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، یک بار مبلغ ۴۳۳ هزار تومان، یک بار مبلغ ۱۰۰ هزار تومان و یک بار مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به حساب وزارت بهداشت واریز شده است.»

همایون سامه‌یح نجف‌آبادی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۸ آذر ۹۹ در واکنش مبلغ واریزشده توسط سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: باید ببینیم چه کسانی به عنوان متخلف آن جریمه‌ها را پرداخت کرده اند. آیا کسانی که از دوربین رد شده اند، چنین مبالغی را به عنوان جریمه پرداخت کرده اند.

وی با بیان اینکه من در جریان مبالغ و آمار مربوط به این جرایم نیستم، افزود: اگر بر اساس این آماری که خانم لاری ارائه کرده اند جریمه دریافتی ۵ تا ۶ میلیون تومان باشد، به این معناست که دولت مرتکب تخلف شده است. البته ماموران نیروی انتظامی هم موظف هستند افراد بدون ماسک را جریمه کنند.

وی ادامه داد: تصور می‌کنم چنین مبالغی که خانم لاری ارائه کرده اند غیرمعقول است.

سردار مهدی حاجیان سخنگوی نیروی انتظامی نیز ۲۴ دی سال گذشته در این خصوص گفت: مبالغ تمامی جرائم کرونا به حساب خزانه دولت واریز می‌شود و پلیس در این باره دخالتی ندارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *