از ماتم‌سرای سیستان و بلوچستان به ملت نجیب ایران محمد صدیق دهواری

مردم بزرگ ایران
با عرض سلام و ادب و احترام
نیک می‌دانیم، هیچ نقطه‌ای از کره خاکی، از آسیب بیماری کرونا مصون نمانده است؛ ولی تاسف‌بار آن است، اینک هم‌وطنان نازنین‌تان در گوشه‌ای از کشور بزرگ ایران، با بحران و فاجعه بزرگ انسانی مواجه هستند. درگذشت یک انسان بماهو انسان، چه کودک باشد و چه بزرگسال تا مغز استخوان را به جوش می‌آورد. ولی مردمان صبور، زجردیده و زجرکشیده سیستان و بلوچستان از شمال تا جنوب، روزانه شاهد پرپر شدن و جان دادن پدران و مادران و کودکان و خواهران و برادران خود هستند و ده‌ها انسان فوت‌شده ناشی از این بیماری در گورستان‌های شهرها و روستاها و مناطق عشایری و صعب‌العبور در خاک آرمیده‌اند که در مدار محاسبه قرار نمی‌گیرد.
میراث‌داران سلمان فارسی و داریوش و کوروش
پیشتازان عرصه سلامت، متخصصین و فوق متخصصین عفونی، مجمع خیرین سلامت، موسسات خیریه، دست کمک و یاری و التماس به سوی شما دراز می‌کنیم، در این شرایط حساس، به یاری فرزندان ایران بشتابید و خویشاوندی زبانی و قومی و ملی را به اثبات برسانیم و یک‌بار دیگر حماسه کمک و یاری به آسیب‌دیدگان زلزله بم را در کمک و یاری رساندن به فرزندان میهن، «در سیستان و بلوچستان زنده کنید» و آن را در تاریخ مام میهن به ثبت رسانیم.
ایرانیان سرافراز –  سرزمین اساطیری سیستان و بلوچستان جزو پیکره هویت ایرانی است، اینک در این شرایط حساس، تقویت هویت پایه‌های ایرانی و بلوچ و سیستانی با بسیج امکانات بهداشتی و درمانی محقق می‌گردد تا فرزندان این مرز و بوم در حسرت کمبود امکانات پرپر نشوند.
هموطنان گرامی-  فرزندان‌تان در سیستان و بلوچستان باوجود  فرهنگ سنتی جامعه، مراسم عزا و خوشی و عروسی، نمازهای جمعه و یومیه، بازار کسب ‌و کار را علی‌رغم فقر حاکم بر جامعه و برخلاف میل باطنی تعطیل کردند و بدون غوغاسالاری رسانه‌ای و مدیریتی، از مجمع خیرین سلامت کشور و سازمان نظام پزشکی کشور جهت اعزام پزشکان متخصص و فوق تخصص به عنوان یک‌نهاد مدنی جهت بررسی دقیق و کارشناسانه ابعاد و عمق فاجعه و درمان مبتلایان درخواست ورود و یاری دارند. همه آنانی که دل در گرو این خاک‌ دارند:  وقت آن فرارسیده است، از آنچه بر ما می‌گذرد به عنوان برادران و خواهران‌مان مطلع و آگاه باشید که بسیاری از اماکن بهداشتی از کمترین‌ها برخوردارند، بماند تا ده‌ها و صدها کیلومتر بیمارستان و مراکز درمانی وجود ندارد، به‌ طوری‌که ارتش و سپاه، نیروی انتظامی و ستاد اجرایی فرمان امام در این شرایط بحرانی با استقرار بیمارستان‌ها به یاری بهداشت و درمان و مظلومان بر خاسته‌اند. ولی بازهم کم است و کم! بازهم خبرهای ناگوار از دست دادن عزیزترین‌ها در هر لحظه به گوش می‌رسد.  ضمن تقدیر و تشکر از پیشتازان عرصه سلامت که با کمترین امکانات به خدمت پرداخته‌اند، بار دیگر از همه ایرانیان درخواست دارم تا ریشه‌کنی بیماری و واکسیناسیون همگانی در کنار مردم ما باشید و دسترسی به خدمات درمانی را بیشتر و همگانی نمایید تا همه با امن ‌و امان روزهای شاد کنار هم بودن را بار دیگر تکرار کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *