رویترز: انبار نفت آرامکو در جده در حمله انصارالله هدف قرار گرفت

رویترز: انبار نفت آرامکو در جده در حمله انصارالله هدف قرار گرفت

خبرگزاری رویترز اعلام کرد، یکی از تاسیسات ذخیره سازی شرکت آرامکو عربستان واقع در جده هدف حمله انصارالله قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز اعلام کرد، در پی حمله روز جمعه نیروهای یمنی به عمق خاک عربستان، یکی از تاسیسات ذخیره سازی شرکت آرامکو در جده هدف قرار گرفت و ابر بزرگی از دود سیاه بر فراز شهر این شهر مشاهده شد.

یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن وابسته به جنبش انصارالله روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این نیروها تاسیسات آرامکو در جده را با موشک‌های بالستیک و پهپادهایی هدف قرار دادند.

طبق اعلام رسانه‌ها، آتشی در واحد توزیع فرآورده‌های نفتی شرکت آرامکو در جده ایجاد شده و با وجود تلاش‌های مسئولان عربستانی این آتش هنوز خاموش نشده است.

همچنین در تصاویر زنده‌ای که شبکه خبری العربیه از این تاسیسات پخش کرد،  شعله‌های بزرگ آتش در این تاسیسات مشاهده شدند این در حالی است که مقامات ریاض اعلام کردند آتش‌سوزی‌هایی را در دیگر تاسیسات مهار شده است.

یحیی سریع شامگاه جمعه در بیانیه مهمی به شرح جزئیات عملیات گسترده و ویژه این نیروها در عمق خاک عربستان پرداخت و اعلام کرد که نیروهای مسلح یمنی تاسیسات آرامکو در جده، جیزان و نجران و برخی تاسیسات مهم در ریاض و پالایشگاه راس تنوره و پالایشگاه نفت رابغ را هدف قرار دادند.

عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله نیز روز جمعه در سخنانی عربستان را تهدید کرد و گفت که این جنبش از توانمندی‌های موشکی و پهپادی خوبی برخوردار است و می‌تواند هر نقطه‌ای را در کشورهای عضو ائتلاف هدف قرار دهد.

الحوثی به ریاض توصیه کرد: اگر ائتلاف می‌خواهد از این بن‌بست خارج شود، باید جنگ را متوقف، محاصره را لغو کرده و به اشغالگری پایان دهد.

به دنبال این عملیات و هدف قرار گرفتن تاسیسات توزیع نفت در عربستان، قیمت نفت خام به بیش از ۱۲۰ دلار هر بشکه افزایش یافت.

همچنین ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان نیز در پی این حملات سنگین، بامداد امروز (شنبه) حملاتی را علیه برخی نقاط مهم در صنعا و حدیده آغاز کرد.

رویترز: انبار نفت آرامکو در جده در حمله انصارالله هدف قرار گرفت

همچنین این ائتلاف مدعی شد دو پهپاد بمب‌گذاری شده را که از تاسیسات نفتی شهر حدیده به سمت عربستان به پرواز در آمده بودند، رهگیری و ساقط کرده است.

طبق گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر در گفتگوی تلفنی با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان حمایت خود را از بن سلمان اعلام کرد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *