سخنگوی شورای شهر نیشابور: پیکر محمد علی اسلامی ندوشن از کانادا به نیشابور منتقل می شود

احمد همت آبادی سخنگوی شورای شهر نیشابور گفت: با توجه به وصیت زنده یاد محمد علی اسلامی ندوشن و پیگیری های انجام شده در شورای شهر، پیکر وی به باغ عطار نیشابور منتقل و خاکسپاری خواهد شد.

ایلنا: سخنگوی شورای شهر نیشابور گفت: با توجه به وصیت زنده یاد محمد علی اسلامی ندوشن و پیگیری های انجام شده در شورای شهر، پیکر وی به باغ عطار نیشابور منتقل و خاکسپاری خواهد شد.

سخنگوی شورای شهر نیشابور گفت: با توجه به وصیت زنده یاد محمد علی اسلامی ندوشن و پیگیری‌های انجام شده در شورای شهر قبل از درگذشت این اندیشمند و علاقه قلبی مرحوم نسبت به نیشابور موافقت نهایی خانواده ایشان با خاکسپاری مرحوم در قطعه مشاهیر واقع در جوار باغ عطار نیشابوری به صورت کتبی به شورا اعلام شد.

احمد همت آبادی اظهارکرد: با توجه به وضعیت جسمانی وی، از شروع به کار شورای ششم اعضا شورا بر این امر تاکید داشته و موارد لازم نیز در این رابطه به تصویب رسید، در نهایت بعد از درگذشت او و با ارسال نامه‌ای به خانواده مرحوم شورای اسلامی شهر مجددا این موضوع را مطرح و محلی را به عنوان یادمان او در قطعه مشاهیر در نظر گرفتند.

وی در ادامه افزود: بعد از مکاتبات انجام شده و اقدامات شورای اسلامی شهر نیشابور، خانواده استاد فرهیخته نسبت به انتقال پیکر استاد محمد علی اسلامی ندوشن موافقت کردند و باید منتظر انجام مراحل قانونی این انتقال باشیم تا پیکرشان به نیشابور منتقل و در آرامگاه ابدی خود دفن شود.

زنده یاد محمدعلی اسلامی ندوشن شاعر، منتقد، نویسنده، مترجم، حقوقدان و پژوهشگر ایرانی و جزو چهره های تاثیر گذار ادبی و از محققان معاصر ایران بود و علاوه بر تألیف کتاب به ترجمه آثار غیر ایرانی به زبان فارسی از جمله آثاری دربارهٔ ادبیات و فرهنگ ایران پرداخته‌ است از وی بیش از ۷۰ اثر تألیف و ترجمه و صدها مقاله باقی مانده‌است.

وی در سال های اخیر در کشور کانادا و در کنار فرزندانش زندگی می کرد که در پنجم اردیبهشت ماه و در سن ۹۷ سالگی درگذشت، پیکر وی به صورت امانت در کانادا به خاک سپرده شد تا در آینده برای خاکسپاری به ایران منتقل شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *