حمله مسلحانه به یک مرکز خرید در کپنهاگ

حمله مسلحانه به یک مرکز خرید در کپنهاگ

گروه بین الملل: طبق اعلام پلیس دانمارک در جریان تیراندازی در یک مرکز خرید در کپنهاگ سه نفر کشته شدند. فرد ضارب که مردی ۲۲ ساله و دانمارکی است، دستگیر شده است. دولت دانمارک این حمله را محکوم کرد. پلیس می‌گوید این حمله تروریستی نبوده است.
سورن توماسن، رئیس پلیس دانمارک  اعلام کرد که در جریان “حمله‌ای مسلحانه” به یک مرکز خرید در کپنهاگ، پایتخت این کشور سه نفر کشته شده‌اند. قربانیان این تیراندازی مردی ۴۰ تا ۵۰ ساله و دو شهروند جوان هستند. در جریان این حمله سه نفر نیز زخمی شده‌اند که در وضعیتی وخیم به سر می‌برند.
فرد ضارب مردی ۲۲ ساله و دانمارکی است. در شبکه‌های اجتماعی گمانه‌زنی‌ می‌شود که این عامل این حمله انگیزه‌های نژادپرستانه داشته است. این مسئله اما همچنان در همان سطح گمانه‌زنی باقی مانده و تأیید نشده است.پلیس دانمارک می‌گوید که به احتمال زیاد این حمله تروریستی نبوده است.
به گفته توماسن ضارب فردی “آشنا” برای پلیس بوده است. او اما جزییات بیشتری در این رابطه ذکر نکرد. پلیس در حال حاضر بر این فرض و گمان است که عامل این حمله به تنهایی دست به این کار زده است.رئیس پلیس کپنهاگ همچنین گفت: «ما تحقیقاتی گسترده انجام داده‌ایم و همچنین به حضور و عملیات گسترده‌مان در کپنهاگ ادامه خواهیم داد تا مطمئن شویم که فرضیه ما درست است و ضارب به تنهایی عمل کرده است.»پلیس کپنهاگ که تحقیقاتش به جریان افتاده، با انتشار پیامی در شبکه توئیتر از شهروندان خواسته است  تا فیلم و سایر جزئیات مرتبط با حادثه را برای پلیس ارسال کنند. طبق اعلام پلیس او در هنگام بازداشت اسلحه و فشنگ در اختیار داشت. این احتمال می‌رود که اسلحه‌ای دیگر نیز در جریان این حمله مورد استفاده قرار گرفته باشد.

خاندان سلطنتی دانمارک مردم را به همبستگی فراخواند. مته فردریکسن، نخست‌وزیر دانمارک این رویداد را “حمله‌ای بی‌رحمانه” خواند و آن را محکوم کرد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *