مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران خبر داد: تردد تاکسی‌های سورن تا اواخر تیر ماه در تهران

تردد تاکسی‌های سورن تا اواخر تیر ماه در تهران

تهران – ایرنا – مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: ایران خودرو تا آخر تیر ماه سورن را جایگزین سمند و پژو در شهر می‌کند.

به گزارش عصر یکشنبه ایرنا از سازمان تاکسیرانی شهر تهران، اسماعیل بگی درباره جایگزینی خودروی سورن به جای سمند و پژو گفت: خودروی سورن در مجموعه شهرداری و وزارت کشور برای جایگزینی آن با خودروی سمند و پژو تایید و رونمایی شد و قرار است ایران خودرو آن را از اواخر تیرماه به عنوان تاکسی شهری وارد چرخه خدمت رسانی کند.

وی به بلاتکلیف بودن واردات خودروهای برقی و بنزینی با استاندارد بالا اشاره کرد و افزود: مسئله‌ای که درباره تاکسی‌ها در شهر با آن مواجه‌ایم، تعیین و تکلیف نشدن واردات برای تاکسی‌های استاندارد است. برای حل این مسئله نیازمند  تصویب آیین‌نامه‌های اجرایی دولت در خصوص واردات تاکسی با استاندارد بالا هستیم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران ادامه دادک در واقع برای کاهش آلودگی هوا در شهر تهران باید تاکسی‌های استاندارد در آن تردد کند تا مصرف سوخت کمتری داشته باشند و البته که برای رسیدن به چنین هدفی به تاکسی‌های برقی یا بنزنی با استاندار بالا نیاز داریم. در واقع  وزارت صنعت، معدن و تجارت و مجلس شورای اسلامی باید در این زمینه ورود پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: پس از انجام همه این اقدامات در نهایت باید درباره نوع خودرو و فرایند واردات و تسهیلات مربوطه تصمیم بگیریم.

اقدامات سازمان تاکسیرانی شهر تهران همزمان با جشن بزرگ عید سعید غدیرخم

ســازمان مـدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران خدمت رسانی همزمان با عید سعید غدیرخم ، ارایه خدمات به شهروندان  شرکت کننده در جشن این روز فرخنده را در دستور کار قرار داده است.

این سرویس رسانی  به همت معاونت نظارت و امور مناطق این سازمان از طریق به کارگیری ۵۰۰ ون در چهار مسیر: حد فاصل چهارراه ولیعصر تا میدان ولیعصر، میدان ولیعصر تا ابتدا خیابان شهید مطهری، تقاطع خیابان ولیعصر-شهید بهشتی تا میدان ونک ، میدان ونگ تا پل شهید چمران (چهارراه پارک وی) و هفت ایستگاه مترو تا خیابان ولیعصر( تجریش ، میرداماد ، شهیدبهشتی ، شهید مفتح ، شهید طالقانی ، میدان هفتم تیر ، توحید ) سه پارکینگ تا خیابان ولیعصر ( نمایشگاه بین المللی ، پارکینگ طبقاتی ، سالن اجلاس سران ) به مرحله اجرا در می آید.

 بر این اساس مدیران اجرایی و گشت کنترل و نظارت مناطق ۲۲ گانه سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با حضور و نظارت دقیق از ابتدا تا پایان مراسم ، در صدد ارایه بهترین شکل خدمت رسانی به حاضران در این مراسم هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *