با اشاره به سفر پلوسی، ترامپ: این دیوانه چرا به تایوان رفت؟!

ترامپ: این دیوانه چرا به تایوان رفت؟!

ترامپ با انتقاد از اقدام نانسی پلوسی در سفر به تایوان او را “دیوانه‌ای” خواند که همیشه باعث دردسر است.

به گزارش ایسنا به نقل  از نیویورک پست، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، در پلتفرم اجتماعی “حقیقت” خود نوشت: چرا نانسی پلوسی دیوانه در تایوان است؟ او همیشه باعث دردسر می‌شود. هیچ کاری را خوب و درست انجام نمی‌دهد (دو استیضاح ناموفق، از دست دادن مجلس و غیره). تماشا کنید!”

ترامپ در دوران ریاست‌جمهوری خود مدت کوتاهی پس از امضای فاز اول توافق تجاری با شی جینپینگ، رئیس جمهور چین در ژانویه ۲۰۲۰، مدعی شد که روابط ایالات متحده با چین “در حال حاضر احتمالا هرگز بهتر از این نبوده است.”

او در جریان نشست سالانه اقتصاد جهانی در داووس سوئیس گفت: «شی برای چین است، من برای ایالات متحده، اما غیر از این، ما همدیگر را دوست داریم».

اما در شیوع کووید-۱۹ انگشت اتهام را به سوی چین گرفت و این بیماری را “ویروس چینی” نامید و گفت که “قبلاً رابطه بسیار خوبی با شی داشته، اما الان چنین احساسی ندارد.”

هفته گذشته، ترامپ نسبت به رفتن پلوسی به تایوان هشدار داد و گفت: هر چیزی که او نزدیکش شود به هم می‌ریزد. چرا نانسی پلوسی با چین و تایوان درگیر می‌شود؟ جز اینکه دردسر سازی کند و برای شوهر کلاهبردارش پول بیشتری ایجاد کند که احتمالاً شامل تجارت و اطلاعات داخلی می‌شود.

او گفت: هر چیزی که او دست بزند به آشوب، اختلال و گند کشیده می‌شود (دومین «شکست» بزرگ او در کنگره در حال حاضر اتفاق می‌افتد!)، او فقط اوضاع را بدتر خواهد کرد. نانسی دیوانه باعث اصطکاک و نفرت بزرگ می‌شود. او مصداق خرابکاری است!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *