«تذکر» نماینده مجلس درباره شکایت پلیس از چهار نماینده / آن اندازه که دشمنان نظام از گشت ارشاد بهره برداری کردند، دلسوزان انقلاب بهره ای از آن نبردند

«تذکر» نماینده مجلس درباره شکایت پلیس از چهار نماینده / آن اندازه که دشمنان نظام از  گشت ارشاد بهره برداری کردند، دلسوزان انقلاب بهره ای از آن نبردند

ایلنا نوشت: حسینی نماینده میانه در مجلس گفت: گشت ارشاد جزو اصول دین و قانون اساسی نیست که قابل نقد و بازنگری نباشد.

سید مرتضی حسینی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۲۴ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: گویا نیروی انتظامی از برخی نمایندگان مجلس که از عملکرد گشت ارشاد انتقاد کرده اند، شکایت کرده است. این عمل یک بدعت و برخلاف اصول ۸۴ و ۸۶ قانون اساسی است.

نماینده مردم میانه در مجلس یازدهم افزود: حمایت قاطع نمایندگان از فراجا که با صبر و ایثار در مقابل اغتشاشگران، براندازان و آشوبگران ایستادگی می کنند، یک ضرورت و راهبرد امنیتی است و منافی انتقاداتی که برخی عملکردها و رفتارها داریم، نیست.

وی تصریح کرد: گشت ارشاد جزو اصول دین و قانون اساسی نیست که قابل نقد و بازنگری نباشد، آن اندازه که دشمنان نظام از وجود گشت ارشاد بهره برداری کردند، دلسوزان انقلاب بهره ای از آن نبردند. حضرت امام (ره) ۴۰ سال قبل در فرمان ۸ ماده ای خود فرمودند «احدی حق ندارد با مردم رفتار غیراسلامی داشته باشد».

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *