نماینده مجلس: قبل از انتشار ماجرای فیلم ارشاد گیلان از ماجرا خبر داشتیم و به وزیر هم گفته بودیم

محمودوند، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درخصوص پرونده مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد گیلان گفت: ما پیش از منتشر شدن این فیلم، از روابط مدیر کل ارشاد استان گیلان اطلاع داشتیم و به وزیر تذکر داده بودیم. این موضوع ریشه‌ها و ابعاد پنهانی دارد که با صراحت نمی‌توان بیان کرد. هر کسی که این قضیه را بداند و لاپوشانی کند، از دید من خائن به این آب و خاک است
انتشار فیلم منتسب به رضا ثقتی، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، موجی از واکنش‌ها را به همراه داشته است. روز گذشته مرتضی محمودوند، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در تذکری شفاهی ماجرای مدیر کل ارشاد گیلان را «اوج مصیبت» دانست و خواهان استعفای وزیر ارشاد شد. در مقابل برخی دیگر از نمایندگان از جمله کاظم دلخوش، نماینده مردم صومعه‌سرا و مجتی ذوالنور، نایب رئیس مجلس انگشت اتهام را به سوی منتشرکنندگان آن فیلم گرفتند.

مرتضی محمودوند که روز گذشته در صحن علنی نسبت به این موضوع تذکر داد، در پاسخ به این پرسش دیده‌بان ایران که آیا قصد شکایت به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس را دارد، گفت: «نوع نطق بنده به عنوان خدمتگزار مردم یک شکایت است که من در کمیسیون امنیت ملی قبل از رسانه‌ای شدن این ماجرا تذکر داده بودم و گفتیم که وزیر ارشاد باید درموردش توضیح دهد. قرار بود آقای اسماعیلی همین هفته به کمیسیون بیایند که به تعطیلات برخوردیم.»

وی ادامه داد: «پیش از اینکه علنی موضع بگیرم در کمیسیون امنیت ملی موضوع مدیر کل را تذکر داده بودم. ما پیش از منتشر شدن این فیلم، اطلاعات داشتیم و تذکر داده بودیم و بر اساس همین هم بود که از تریبون ملت و به احترام ملت تذکر و درخواست بررسی دادم.»

این نماینده مجلس تاکید کرد: «این تخلف یا صورت گرفته یا نگرفته است. اگر صورت گرفته که طبق عرف و قانون اعلام و برخورد کنند تا افکار عمومی بیش از این آسیب نبیند و مردم از کشور، دولت و نظام فاصله نگیرند. من به عنوان یک رزمنده دلسوز نظام و خون شهدا اگر قبول کنم که یک مدیر رسمی آن هم در جایگاه فرهنگی اینطور جنایت و تخلفی را مرتکب شود، خودم مسئله‌دار می‌شوم چه رسد به آن فردی که هیچ عرقی هم ندارد. متاسفانه چندین فیلم از ایشان در فضای مجازی منتشر شده است؛ اگر ادعا دارند که فیلم متعلق به آقای ثقتی نیست، ثابت کنند تا منی که شان نظارتی دارم از ایشان تشکر هم بکنم.»

محمودوند در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه پیش از منتشر شدن فیلم، زمانی که نمایندگان نسبت به این مدیر به وزیر ارشاد تذکر دادند، توضیح وزیر چه بود، به دیده بان ایران گفت: «این را بدانید که این موضوع ریشه‌ها و ابعاد پنهانی دارد که با صراحت نمی‌توان پشت تریبون آن را بیان کرد. این فیلم که منتشر شد، افکار عمومی را جریحه‌دار کرد. تمام قشر جوان پیام می‌دهند و ابراز ناراحتی می‌کنند. سرمایه ما هم جوانان هستند و نمی‌خواهیم این ملت را از دست دهیم. چاره این است که راه راستی و صداقت را در پیش گیریم و طبق قانون اساسی و قرآن با فرد خاطی برخورد کنیم. اگر هم فیلم متعلق به آقای ثقتی نبوده است که ثابت کنند؛ در آن صورت من رسما از وزیر فرهنگ و ارشاد و رئیس جمهور تشکر می‌کنم.»

وی همچنین در پاسخ به اینکه باتوجه به اینکه برخی از نمایندگان مجلس به نوعی قصد لاپوشانی پرونده مدیر کل ارشاد استان گیلان را دارند، آیا استیضاح وزیر ارشاد رقم می‌خورد، عنوان کرد: «هر کسی که این قضیه را بداند و لاپوشانی کند، از دید من خائن به این آب و خاک و خون شهداست. هر کسی هم نمی‌داند و از سر نادانی چنین اظهاراتی دارد که دیگر عسر و حرجی نیست، چون نادان است. اما اگر کسی که می‌داند، بخواهد عقب‌نشینی کند، یک انسان منفعل، ترسو و بزدل است که نه پیش خدا و نه پیش بنده خدا نمی‌تواند پاسخی دهد و در هر دو دنیا روسیاه است.»

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *