سنندج پایتخت جشن‌های موسیقی

سنندج پایتخت جشن‌های موسیقی

سنندج- ایرنا- شهر سنندج که به عنوان شهر خلاق موسیقی شناخته می شود امروز به پایتخت برگزاری جشن‌های مختلف موسیقی تبدیل شده است و مردم فرهنگ دوست این دیار نیز با استقبال بی نظیر خود زمینه را برای برگزاری بیشتر و بهتر این جشن ها فراهم می کنند.

به گزارش ایرنا، آبان ماه سال ۱۳۹۸ بود که خبر ثبت جهانی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی منتشر شد و مسئولیت مسئولان را در زمینه تلاش برای حفظ این عنوان سنگین‌تر کرد.

مردم استان کردستان و شهر سنندج از دیرباز به هنر موسیقی علاقه داشته اند و هنرمندان زیادی نیز در این عرصه درخشیده اند و حتی خانواده‌هایی هستند که این هنر را نسل به نسل منتقل کرده و امروز خانوادگی کنسرت‌های موسیقی برگزار می کنند.

با جهانی شدن سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی زمینه برگزاری جشن‌های موسیقی نیز بیشتر فراهم شد و مسئولان و متولیان امر همواره تلاش می کنند که با دعوت از هنرمندان نام آور استان و کشور در قالب‌های مختلف لحظات شادی را برای مردم فرهنگ دوست استان بوجود آورند.

سنندج پایتخت جشن‌های موسیقی

نمونه بارز اینگونه برنامه‌ها و جشن‌ها برگزاری نخستین جشنواره موسیقی ویژه اقوام ایرانی بود که مهرماه سال گذشته با حضور ۲۴ گروه از ۱۸ قوم در سنندج برگزار و با استقبال بی نظیر مردم همراه شد.

امسال نیز با اینکه هنوز یک ماه از آغاز سال جدید نگذشته است، چراغ برگزاری جشن های موسیقی در مرکز استان و به همت شهرداری و شورای شهر سنندج و هچنین استانداری کردستان روشن شد.

جشن بزرگ موسیقی به مناسبت عید سعید فطر با حضور هنرمندان کردستانی، گروه‌های دف‌نوازی روز جمعه ۲۴ فروردین در پارک روجیار سنندج برگزار شد و مردم سنندج با حضور چشمگیر و بی نظیر علاقمندی خود به هنر موسیقی را نشان دادند.

مردم شهر خلاق موسیقی جهان با حضور پرشور خود در این جشن بزرگ تصاویر زیبایی را ثبت و پیام وحدت و فرهنگی بودن این دیار را بار دیگر مخابره کردند.

سنندج پایتخت جشن‌های موسیقی

شهردار سنندج روز شنبه در رابطه با برگزاری این جشنواره در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پیام جمعیت چندین هزار نفری در این مراسم جشن به خاورمیانه این بود که در سایه امنیت چنین مراسماتی با اتحاد و همدلی در سرزمین دف و عرفان و شهر خلاق موسیقی جهان و سرزمین مسجد و مناره برگزار می‌شود.

سید انور رشیدی افزود: برای برقراری امنیت و ایجاد آرامش خون‌هایی ریخته و تلاش‌هایی انجام می شود که ما باید از پدیدآورندگان این امنیت در هر لباس و جایگاهی قدردانی کنیم.

وی با بیان اینکه دل‌های همه ما برای مردم بی‌گناه فلسطین غمگین است، گفت: باید با هر اقدام فرهنگی و تریبونی این پیام را به دنیا برسانیم که غزه تنها نیست و طومار ظلم در هر جایی برچیده می‌شود.

شهردار سنندج با تاکید براینکه خداوند همواره پیرو حق بوده و حق پیروز خواهد بود، افزود: خداوند و پیامبر ایشان طرفدار حق هستند و قطعا طومار آمریکا و اسراییل و خونخواران جهان برچیده خواهد شد.

وی اضافه کرد: پیام دیگر این اجتماع بزرگ این است که قدردان امنیت حاصل خون پاک شهدا و ایثارگری های آنان هستیم و برای حفظ آن تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.

رشیدی با بیان اینکه با تمام وجود اقدامات رژیم صهیونیستی را محکوم می کنیم، افزود: دیگر پیام این اجتماع بزرگ مردم متدین و استکبارستیز شهر سنندج به مردم غزه و تمام ملت های جهان این است که ما حامی همه مسلمانان پیرو خط قرآن هستیم و از مردم بی گناه غزه و فلسطین اشغالی حمایت خواهیم کرد.

وی با قدردانی از مردم سنندج برای قدرشناسی خدمات شهرداری، اظهار کرد: مردم سنندج زحمات و اقدامات شهرداری را می‌بینند و قدردان خدمتگزاران واقعی خود در شهرداری هستند.

سنندج پایتخت جشن‌های موسیقی

شهرداری سنندج در راستای رفاه حال شهروندان با اختصاص ۱۵ دستگاه اتوبوس در نقاط مختلف سطح شهر و نواحی منفصل شهری نسبت به جابجایی مردم به صورت رایگان اقدام کرده بود.

این مراسم به همت صدا سیمای مرکز استان به صورت زنده از شبکه استانی پخش شد تا مردم سایر نقاط استان نیز که امکان حضور در مراسم را پیدا نکرده بودند بتوانند لحظات لذت بخشی را تجربه کنند.

این دومین برنامه ای است که با حضور بیش از چندین هزار نفری مردم سنندج در پارک روجیار که سال گذشته به همت مجموعه شهرداری سنندج احداث و بهره برداری شده است برگزار می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *