چمران در مقابل برکناری زاکانی زاکانی برکنار می‌شود؟ آرمان ملی: این روزها کارزار برکناری زاکانی به راه افتاده است و برخی خواستار برکناری او از شهرداری تهران هستند.

زاکانی برکنار می‌شود؟

شاید تصور شود ناکامی او در انتخابات ریاست جمهوری دلیل این خواسته باشد که البته سهم بزرگی در این خواسته دارد چرا که او در مناظره‌ها چهره خوبی از خودش به نمایش نگذاشت به‌ویژه آن زمان که به پزشکیان گفت اجازه نمی‌دهد او رئیس‌جمهور شود اما پزشکیان اکنون منتخب اصلی مردم برای ریاست جمهوری چهاردهم است اما همه دلیل نیست. در بخشی از کارزار برای برکناری شهردار تهران آمده که: «در حالیکه مسئولین شهری و کشوری هیچ عزم و تدبیری برای حل این معضلات بزرگ زیست محیطی و خسارت‌های مادی و جانی ندارند و شهردار تهران به جای توسعه فضای سبز پارک‌ها میل وافری به تراکم‌فروشی و پارک‌خواری و تغییر کاربری فضای سبز پارک‌های موجود به مسجد و هتل و برج و رستوران و شهربازی و فضاهای اداری و تجاری و کسب درآمد از پارک‌ها دارد. زبان حال مردم تهران خطاب به ایشان این است که ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان! اگر نمی‌توانی پارک‌های جدیدی برای رفاه مردم بسازی و سرانه ناچیز فضای سبز را توسعه دهی، لااقل دست از سر پارک‌های موجود بردار و به فضای سبز آن‌ها دست‌درازی و درختان را قطع نکن. لذا از آن شورای محترم انتظار می‌رود تا بار این مسئولیت سنگین را از روی دوش ایشان برداشته و بر دوش اهلش بگذارد. تهران پس از انقلاب شهرداران و مدیران شایسته و توانمندی به خود دیده که همگی حی و حاضر برای خدمت به شهر و شهروندان‌اند. مملکت قحط‌ الرجال نیست.»

*نه چمران به برکناری زاکانی

برخی اعضای شورای شهر به‌ویژه رئیس آن مخالف این کارزار هستند چنانکه مهدی چمران دیروز پاسخ به سوال خبرنگار درباره کارزار جمع آوری امضا برای برکناری زاکانی گفت: «به این کارزارها توجه نکنید، این‌ها کارزار نیست، از این موارد زیاد درست شده است.» چمران در پاسخ به اینکه کسانی‌که کارزار برکناری زاکانی را امضا کردند شهروندان تهران هستند و می‌خواهند صدای‌شان به گوش مسئولان برسد گفت: «اگر این‌طور است ۳۰۰ هزار نفر هم امضا بیاورند و خواستار کس دیگری باشند، ما باید چه کار کنیم؟ سیستم کشور ما کارزاری نیست براساس انتخاب است.»

منبع : آرمان ملی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *