در برخی شهرهای ایران صورت گرفت؛ برگزاری تجمعات اعتراضی در واکنش به تصمیم سران قوا درباره اصلاح قیمت بنزین + تصاویر

برگزاری تجمعات اعتراضی در واکنش به تصمیم سران قوا درباره اصلاح قیمت بنزین + تصاویر

تجمعات اعتراضی در واکنش به افزایش قیمت بنزین از صبح امروز در برخی شهرهای ایران برگزار شد.

به گزارش خبرنگاران استانی ایلنا، در برخی از شهرهای ایران، مردم تجمعاتی در اعتراض به تصمیم سران قوا مبنی بر افزایش قمیت بنزین برگزار کرده‌اند.

برخی از تجمع کنندگان به خبرنگار ایلنا گفتند انتظار داریم دلسوزان نظام مانع از ادامه این روند شوند چرا که این مساله پیامدهای تورمی بدنبال خواهد داشت.

در برخی از این تجمعات، مسئولان نیروی انتظامی و فرماندهان سپاه شهرستان در جمع تجمع‌کنندگان حضور یافته و با مردم گفت‌وگو کردند.

اعتراض بنزین

این اعتراض‌ها در برخی مناطق خوزستان، قزوین، تبریز، مازندران، گیلان، یاسوج، کرج، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، کرمانشاه، لامرد،  سنندج و… از سوی خبرنگاران استانی ایلنا گزارش شده است.

خبرنگاران ایلنا گزارش دادند که تجمع کنندگان ماشین‌های خود را در خیابان خاموش کرده‌اند که این مساله منجر به ترافیک شده و مردم را با مشکلاتی مواجه کرده است.

در برخی مناطق پلیس با جرثقیل در حال جابجا کردن ماشین‌هایی است که در وسط این خیابان‌ها پارک شده‌اند.

اعتراض بنزین

در شیراز برخی از مدارس به دلیل اعتراض رانندگان سرویس‌های مدارس و خودداری آنها از بردن دانش‌اموزان به مدرسه تعطیل شده است.

همچنین، در برخی شهرها تجمع‌کنندگان به اموال عمومی و اماکن دولتی آسیب رسانده‌اند. پلیس برای جلوگیری از اقدام مخرب برخی از این افراد اقدام به شلیک گاز اشک آور کرده و در برخی مناطق از ماشین‌های آب پاش برای متفرق کردن این افراد استفاده کرده است.

اعتراض بنزین

به گزارش خبرنگاران استانی ایلنا، در برخی از مناطق کشور ، بین نیروی انتظامی و تعدادی از تجمع‌کنندگان که به سوی پلیس سنگ پرتاب می‌کردند درگیری صورت گرفته که این درگیری‌ها منجر به زخمی شدن دو طرف شده است.

بنزین

گزارش‌ها حاکی از این است که برخی سوء استفاده کنندگان از تجمعات مردمی با سطل زباله مسیر خیابان‌ها را مسدود کرده و مانع از عبور خودروها می‌شوند.

1

در برخی شهرهای استان تهران مانند بهارستان، رباط کریم، شهریار،  پردیس و دماوند نیز تجمعاتی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین برگزار شده است.

اعتراض بنزین

اعتراض مراجع تقلید به تصمیم سران سه قوه

آیت الله صافی گلپایگانی و آیت الله علوی گرگانی از مراجع تقلید با صدور بیانیه‌ای تأسف و نگرانی خود را از تصمیم سران قوا در خصوص افزایش قیمت بنزین اعلام کردند.

اخلال در نظم عمومی، جرم است

دادستان کل کشور هم گفت: مردم عزیز خط خود را از تعداد محدودی از اخلالگرانی که با راه‌بندان و حمله به برخی اماکن ضدیت خود را با نظام و برنامه‌های مردم نشان می‌دهند جدا خواهند کرد.

جعفر منتظری تاکید کرد: این گونه اعمال و رفتاری که موجب اخلال در نظم عمومی می‌شود به موجب قانون جرم است و نیروهای نظامی و دستگاه قضایی وظیفه خود می‌دانند که با افرادی که اخلال در نظم عمومی می‌کنند طبق مقررات عمومی برخورد کنند.

اوضاع در آذر‌بایجان شرقی تحت کنترل است

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذر‌بایجان شرقی با اشاره به تجمعات پراکنده و محدود مردمی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین در تبریز گفت: اوضاع در استان تحت کنترل است.

علیار راستگو به ایلنا گفت: در شهر تبریز تنها در سه نقطه تجمعات مردمی محدودی برپا شد و اوضاع در دیگر شهرستان های آذربایجان شرقی آرام است و هیچ مشکلی وجود ندارد.

هیچ‌یک از مسیرها در اهواز مسدود نیست

سرهنگ دالوند، فرمانده انتظامی اهواز نیز به خبرنگار ایلنا گفت: همه چیز در این شهر تحت کنترل است و هیچ‌کدام از مسیرها مسدود نیست.

وی افزود: افرادی که ماشین‌های خود را در خیابان خاموش کنند خودروی‌شان توقیف و  پس از ضبط پلاک آنها، از طریق پیامک به صاحبان خودروها اطلاع‌رسانی می‌شود.

تجمعی در سیرجان نداشتیم

محمد محمود آبادی فرماندار سیرجان هم به ایلنا، گفت: الحمدالله در حال حاضر در سیرجان همه چیز آرام و امروز هیچ اتفاق، اعتراض و تجمعی رخ نداده است.

بامداد جمعه، دولت با سهمیه بندی بنزین نرخ بنزین سهمیه ای را ۱۵۰۰ و بنزین آزاد را ۳۰۰۰ تومان اعلام کرد.

شرایط قم بعد از سهمیه‌بندی بنزین عادی و مطلوب است

بیژن سلیمانپور معاون سیاسی امنیتی استانداری قم هم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا ، در خصوص فضای قم پس از سهمیه‌بندی بنزین، اظهار داشت: ما از مردم قم تشکر می‌کنیم؛ خوشبختانه هیچ‌گونه مشکلی نداریم و شرایط‌مان کاملا عادی است. البته شرایط عادی قم هم هنر ما نیست، بلکه ناشی از خوبی و نجابت و همراهی خوب مردم است و واقعا هم مردم خوب هستند و همراهی می‌کنند و شرایط مطلوب است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *