مدیرکل توسعه فناوری وزارت علوم دکتر امید رضایی‌فر روز پنجشنبه در آیین بزرگداشت پزشک نیکوکار «دکتر عباس نوریان» و عضو انجمن حامیان دانشگاه تربت‌حیدریه افزود:: ۲۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان زیر چتر حمایتی وزارت علوم است

۲۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان زیر چتر حمایتی وزارت علوم است

تربت‌حیدریه- ایرنا- مدیر کل سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و توسعه فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: حدود ۲ هزار و ۵۰۰ شرکت‌ دانش‌بنیان از مجموع ۱۲ هزار و ۵۰۰ شرکت فناور در پارکهای علم و فناوری کشور زیر چتر حمایتی این وزارتخانه قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر امید رضایی‌فر روز پنجشنبه در آیین بزرگداشت پزشک نیکوکار «دکتر عباس نوریان» و عضو انجمن حامیان دانشگاه تربت‌حیدریه افزود: حمایت از نقش آفرینی پارک‌های علم و فناوری، گسترش زمینه کاری و ایجاد ظرفیت‌های جدید و به خصوص توجه به ظرفیت‌های بخش خصوصی از برنامه های محوری بوده‌ است.
وی بیان کرد: در همین راستا سعی کرده ایم برای تحقق برنامه‌های خود، تعامل و هم‌افزایی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را افزایش دهیم.

مدیر کل سیاست‌گذاری برنامه‌ریزی و توسعه فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: برنامه راهبردی دیگر ما که با کمک وزارت امور خارجه و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به جد دنبال می‌شود، موضوع صادرات خدمات و دانش فنی است که علاوه بر آورده ارزی، می‌تواند زمینه تعامل بین پارک‌های علمی و فناوری ایران را با همتایان خود در خارج کشور فراهم کند.
رضایی فر در بخش‌ دیگری ضمن قدردانی از رفتار سخاوت‌مندانه افراد نیکوکار در تعامل با وزارت علوم گفت: به دنبال آن هستیم تا سیستم وقف و انفاق را متحول کنیم تا بتوانیم علاوه بر آنکه بیشتر در خدمت افراد خیر باشیم، این فرهنگ را به نسل آینده نیز منتقل کنیم.

۲۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان زیر چتر حمایتی وزارت علوم است

۳۵ خوابگاه کشور با کمک خیران در حال بازسازی است
معاون ستاد خیران وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در حاشیه این آیین در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با کمک افراد نیکوکار و در قالب ۱۵ تفاهمنامه اکنون ۳۵ خوابگاه به ظرفیت هر خوابگاه ۲۰۰ نفر در نقاط مختلف کشور، در حال بازسازی و تجهیز است، تا مهرماه امسال برای دانشجویان قابل استفاده شوند.

محمد عبدالحسینی افزود: امروز وزارت علوم توسعه فضاهای آموزشی خود را، مرهون افراد خیر و نیکوکار است.
وی در ادامه به برنامه‌های ستاد خیران وزارت علوم اشاره و اظهار کرد: در چهار محور گفتمان مشارکت‌های مردمی، ترغیب بنیادهای حامی دانشگاه‌ها، تدوین قوانین و مقررات و نیز هماهنگی و هم‌افزایی در فعالیت‌ها با کمک افراد نیکوکار مشغول هستیم.
عبدالحسینی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه تربت‌حیدریه در بین دانشگاه‌های کشور از ۲ شاخصه خاص و منحصر به فرد برخوردار است، گفت: نخست آنکه بنیاد خیران حامی این دانشگاه در بین پنج بنیاد برتر دانشگاه‌های کشور قرار دارد.
وی افزود: دوم اینکه از بین ۱۰ ویدئویی که وزارت علوم در پیوند با معرفی خدمات انسان دوستانه نیکوکاران حامی دانشگاه‌های کشور ساخت آن را متقبل شده، ۲ کلیپ نخست به این دانشگاه اختصاص دارد.
در ادامه رییس دانشگاه تربت‌حیدریه گفت: هدف از برپایی این آیین پاسداشت و معرفی افراد نیکوکار به جامعه با هدف تشویق دیگران به پرداختن به امور انسان دوستانه مشابه است.
دکتر عباس خاشعی‌سیوکی افزود: اهدای پنج هکتار زمین به دانشگاه تربت‌حیدریه، ۱۰۰ هکتار زمین برای احداث فضاهای آموزش عالی شهرستان تربت‌حیدریه، ۱۰۰ هکتار زمین برای احداث شهرک ولیعصر (عج) این خطه به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از طرف ورثه مرحوم « حاج محمد نوریان» و مرحومه بانو «فاطمه شرکت» از جمله اقدامات خیر خواهانه این متخصص مغز و اعصاب است.

۲۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان زیر چتر حمایتی وزارت علوم است

 

به گزارش ایرنا، دکتر عباس نوریان به مدت ۱۵ سال رییس انجمن مغز و اعصاب خراسان بود و اکنون نیز رییس انجمن ام.اس خراسان رضوی، پزشک نمونه استانی منتخب سازمان نظام پزشکی مشهد ( سال۱۳۹۶)، عضو هیات علمی و استاد نمونه دانشگاه آزاد مشهد به صورت چند سال متوالی است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *