انتشار اثر جدید «خداوندان اسرار» از همایون شجریان

آلبوم موسیقی «خداوندان اسرار» جدیدترین اثر همایون شجریان و سهراب پورناظری اول آذرماه منتشر خواهد شد.

 

به گزارش ایسنا، «خداوندان اسرار» اولین اثر از پروژه‌ی «آیینه‌ها» محسوب می‌شود که قرار است در پنج لوح فشرده و در قالب آلبوم‌های صوتی و تصویری و مستندی با نام «آن سوی آیینه‌ها» به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد منتشر شود.

 

در این اثر علاوه بر ساخته‌های سهراب پورناظری، قطعه‌ای از کیخسرو پورناظری با نام «یاوران» آمده است که پیش از این در آلبوم «حیرانی» نیز منتشر شده بود.

 

«خداوندان اسرار» شامل دو بخش است؛ در بخش نخست، ساز و آواز بداهه در مقام اصفهان با اشعاری از مولوی و در بخش دوم، روایتی با نام «رهایی» در سه پرده‌ی «مهتاب، خداوندان اسرار، جانی و صد آه» روی اشعاری از خیام، مولوی و حافظ برای علاقه‌مندان عرضه شده است. قطعات این اثر، چندی پیش در کنسرت «آیینه‌ها» در شهرهای مختلف ایران، اروپا و آفریقا اجرا شده است.

 

در این اثر، آزاد میرزاپور (بربت)، حسین رضایی‌نیا (دف)، همایون نصیری (سازهای کوبه‌ای)، آیین مشکاتیان (کوزه)، محمت اکاتای (سازهای کوبه‌ای)، آرشاک ساهاکیان (دودوک،) آرین کشیشی (گیتار باس) و سهراب پورناظری (تنبور) هنرنمایی کرده‌اند. ضبط این آلبوم نیز در کشورهای ایران، ترکیه و آمریکا انجام شده است. 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *