نقوی حسینی در گفت‌و‌گو با ایلنا: اگر یک سوت می زدم ۱۰هزار نفر جمع می‌شدند/ وزارت کشور غلط کرده‌ مجوز داده‌ است/چرت و پرت نگو

 


 


سخنگوی پیشین کمیسیون امنیت ملی گفت: اگر فقط یک سوت می‌زدم، ۱۰هزار نفر آدم جمع می‌شدند. اصلاح‌طلبان چهار شهرستان ۵۰ نفر بیشتر نبودند اما مردم معترض هم ۴۰۰ نفر بودند!

 

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی ایلنا٬ در حاشیه توضیح درباره اتفاق‌های ورامین، درباره برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان در این مراسم سخنرانی، گفت: «۵۰ نفر دور هم جمع شده‌ بودند و این ۵۰ نفر کسی نیستند و پشیزی هم ارزش نداشتند و از آنجا که این همایش برای احیای فتنه‌گران و بازداشتی‌های زندانی بود، مردم برای جلوگیری از عبور از خط قرمز آمدند»

  هنگامی که خبرنگاری از وی سوال کرد آیا منظور شما از فتنه‌گر، حجت‌الاسلام موسوی‌ لاری است، اعلام کرد: «من از کسی نام نمی‌برم، چرا که اگر نامشان را به زبان بیاورم، گـــُـنده می‌شوند!»

این نماینده مجلس در ادامه با زیرسوال بردن مجوز رسمی وزارت کشور اعلام کرد: «چه کسی گفته که مجوز داشتند؟! وزیر کشور باید به مجلس بیاید و پاسخ دهد که چه کسانی جواز داده‌است.»

وزارت کشور غلط کرده‌است مجوز داده‌

وی در پاسخ به این سوال ایلنا که وزارت کشور بنابر قانون اجازه صدور مجوز را برای برگزاری سخنرانی‌ها و مراسم گوناگون دارد، گفت: «ممکن است وزارت کشور بخواهد به چوپان‌ها هم مجوز بدهد. وزارت کشور غلط کرده‌است چنین مجوزی داده‌ است.»

وی درخصوص این‌که آیا توهین به خبرنگاران و مردم خلاف قانون نیست، ادامه داد: وزارت کشور به چه کسی مجوز داده؟ آیا آنها مصوبه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را دارند؟ آیا آنها یک حزب رسمی‌اند؟ آیا افرادی شناخته‌ شده‌اند؟ آیا وزارت کشور حق دارد به هر چهار نفری که درخواست مجوز کرد، مجوز بدهد و بگوید بفرمایید بروید!

معلوم نیست چه چیزی در کله شما کرده‌اند! چرت و پرت نگو

وی در پاسخ به اینکه آیا آقای موسوی‌لاری که دو دوره متمادی وزارت کشور دولت اصلاحات را برعهده داشته، ‌ فردی شناخته‌ شده نیست، گفت: مگر این مجوز به آقای موسوی لاری داده شده‌است؟ این مجوز به چه کسی داده‌ شده است؟ به آذر منصوری مجوز داده‌اند! به مسئول سیاسی حزب منحله مشارکت مجوز داده‌اند! وزارت کشور می‌تواند از چنین مجوزی دفاع کند؟

نقوی حسینی در پاسخ به اینکه خانم منصوری عضو شورای مرکزی اتحاد است نه حزب مشارکت اظهار داشت: این مجوز به حزب اتحاد داده‌ نشده است و این حزب درخواست‌ کننده مجوز نبوده‌ است، برو مطالعه کن و درست دفاع کن! چرت و پرت نگو بچه‌ جان! برو درست مطالعه کن! معلوم نیست چه چیزی در کله‌های شما کرده‌اند؟!

اگر یک سوت می زدم ۱۰هزار نفر جمع می‌شدند

نقوی‌حسینی همچنین در پاسخ به این سوال که در چنین شرایطی مردمی که برای جلوگیری از برگزاری این مراسم، ‌ تجمع کرده‌ بودند، از کجا فهمیدند که این مراسم بدون مجوز برگزار می‌شود یا مجوز آن به فردی داده‌ شده که صلاحیت ندارد، گفت: این موضوع دیگر به تو ارتباطی ندارد! اصلاً من گفتم! من گفتم! اگر من می‌خواستم بگویم که فقط یک سوت می‌زدم، ۱۰هزار نفر آدم جمع می‌شدند. اصلاح‌طلبان چهار شهرستان ۵۰ نفر بیشتر نبودند اما مردم معترض هم ۴۰۰ نفر بودند!

نقوی‌ حسینی به درخواست خبرنگار ایلنا برای قرائت متنی که به گفته وی طرح سوال از وزیر کشور‌ بود، پاسخ منفی داد و گفت: شما اجازه ندارید این متن را مطالعه کنید!

فراکسیون رهروان اصولگرا نیست و برای خروج از آن استقبال می‌کنم

وی در بخش دیگر گفت‌وگو در پاسخ به سوالی در خصوص لغو عضویتش از فراکسیون رهروان ولایت، ‌ اعلام کرد: چندماهی است که افراد علیه بنده مصاحبه می‌کنند٬ اما تا این لحظه هیچ مرجع رسمی‌ در فراکسیون با من صحبت نکرده و این موضوع نیز در هیچ جلسه‌ای در فراکسیون رهروان مطرح نشده‌ است.

نماینده مردم ورامین در واکنش به این‌که در جلسه صبح امروز فراکسیون رهروان این موضوع مطرح شده، گفت: «در جلسه فراکسیون حضور نداشتم. البته من درخصوص خروج از این فراکسیون استقبال می‌کنم. چراکه این فراکسیون اصولگرا نیست و من بعد‌ها در این مورد صحبت خواهم کرد.»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *