در مراسم بزرگداشت «بزرگ آقای هنر نمایشی ایران»: همین که مردم از ما راضی باشند نهایت مزد است

علی نصیریان در شب بزرگداشتش تاکید کرد در همه این سال‌ها که در زمینه بازیگری فعالیت کرده به هنر عشق ورزیده و بالاترین مزد برای او رضایت مردم است.

به گزارش مهر، مراسم بزرگداشتی با عنوان «بزرگ آقای هنر نمایشی ایران» برای تجلیل از علی نصیریان بازیگر نقش اصلی مجموعه «شهرزاد» شامگاه ۸ دی ماه در سالن همایش‌های رایزن با حضور جمعی از چهره‌های سینمایی و ورزشی و البته با غیاب اکثر بازیگران چهره و بنام این مجموعه با تاخیری دو ساعته برای رسیدن مهمانان به مراسم، برگزار شد. حسن فتحی هم در ادامه گفت: خوشحالم چهره‌های شاخصی که سال‌ها در هنر ایران درخشیدند امشب حضور دارند. همیشه به نسل جوان گفتم علی نصیریان کسی است که می‌تواند یک الگوی مناسب برایشان باشد. تا الان ۳بار با او همکاری داشتم و معتقدم او هربار توانایی‌هایش بیشتر و بازی‌هایش جذاب‌تر می‌شود.

بعد از «میوه ممنوعه» از خود پرسیدم نصیریان می‌تواند بعد از این نقشی فراتر ایفا کند؟ زمان گذشت تا «شهرزاد» آمد و من هر بار که سر صحنه و بعدها در تدوین و الان هم به عنوان بیننده بازی اش را می‌بینم مثل کسی که انگار چیز جدیدی کشف می‌کند از دیدنش لذت می‌برم. امروز مثل او در هنر کم داریم. امیدوارم نصیریان‌ها را بعد از این بیشتر داشته باشیم.

علی نصیریان با دیدن این تصاویر گفت: وقتی دوستانم را دیدم حال و هوایم عوض شد. از سال ۱۳۲۹ که وارد اولین کلاس تئاتر شدم تا امروز که «شهرزاد» را کار کردم بدون اغراق دل سپرده نقش و نمایش بودم. اینکه دوستان از وقت‌شناسی و مسایل دیگر می‌گویند واقعا اهمیتی ندارد اینها جزیی از اصل بازیگری هستند و همه اینها به خاطر این است که به کارمان احترام بگذاریم. سال ۲۹ بعد از کلاس در نمایش «قائم مقام فراهانی» به من یک نقش فرعی نعش کش دادند که یک شمعدان هم باید دستم می‌گرفتم. تئاتر‌مان ساعت ۸ شروع می‌شد و من از ساعت ۴ می‌رفتم. مرحوم اکبر مشکین که گریمور آن نمایش بود به من می‌گفت تو می‌خواهی یک شمعدان دستت بگیری و یک لحظه رد شوی برای چه هر روز از ساعت ۴ اینجا می‌ایستی؟

وی افزود: شاید جوابش برایم سخت بود اما من دل سپرده بودم و پول و شهرتش واقعا برایم اهمیتی نداشت. اولین دستمزدم را هم شب آخر نمایش گرفتم. بعد از یک ماه از ۳۰ تومانی که به من دادند واقعا خجالت زده شدم چون احساس می‌کردم من باید شاگردی کنم نه اینکه پولی بگیرم. متاسفانه امروز جوانان در اولین قدم شهرت و پول و چیزهای دیگر را مطرح می‌کنند.

امروز هم از برگزاری چنین مراسمی‌واقعا شرمگین شدم. به نظر من این مراسم را باید برای تهیه کنندگان برگزار کرد که همت کردند «شهرزاد» خلق شود. نصیریان بیان کرد: خدارا شکر می‌کنم که از این دل سپردگی مزدم را گرفتم. همین که مردم از ما راضی باشند نهایت مزد است. سال ۲۹ هیچوقت فکر نمی‌کردم چنین شبی باشد و کسانی برای من بزرگداشت بگیرند. الان هم خجالت می‌کشم و تنها می‌گویم که من نماینده همه بازیگران «شهرزاد» هستم. تک تک بچه‌ها در یک مجموعه کارشان را آنقدر خوب انجام دادند که باعث دیده شدن من شدند. آنها مجموعه ای ساختند تا من به اینجا برسم.

این هنرمند پیشکسوت در پایان سخنانش گفت: بسیار تشکر می‌کنم از محمدعلی کشاورز که باوجود همه مشکلاتش آمد و من را خوشحال کرد. همچنین از امین تارخ که امشب حضور دارد. یادی می‌کنم از عزت‌الله انتظامی، جمشید مشایخی و داود رشیدی. به هرحال باید قبول کنم که نسل من منقرض شده (می‌خندد) و من به حمایت حسن فتحی بود که امشب اینجا ایستاده‌ام.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *