باز هم توهین قاضی پور به زنان!

داستان قاضی پور نماینده ارومیه و زنان به تدریج در حال تبدیل شدن به رمانی مفصل است؛ گویا نماینده ارومیه حتی در دفاع از خود هم بار دیگر سخنانی بر زبان می‌آورد که مصداق توهین به زنان است. برخی سایت‌ها نوشتند که او گفته است: «مجلس جای زنان نیست؛ جای مردان است. اگر زنان را بفرستید، …» یا «مجلس را دست سوسول‌ها ندهید؛ دست کسی که خودش را نمی‌تواند نگه دارد!» اظهارات نماینده ارومیه دارای چنان حجمی از کلمات غیرمتعارف است که در خوشبینانه‌ترین حالت هم نمی‌توان آنها را نادیده گرفت و تفسیر اعتدالی از آن داشت. نادرقاضی‌پور در انتخابات ۱۳۹۴ با کسب ۱۶۹ هزار رای به عنوان منتخب اول ارومیه برای سومین بار به مجلس راه یافت روزی درباره علیخانی به ذکر خاطره‌ای پرداخت که توهین بود و از آن نتیجه گرفت که مجلس جای حضور زنان نیست. این اقدام او با واکنش قدرت ا…علیخانی مواجه شد و گفت: « افزایش حضور جوانان و بانوان در مجلس شورای اسلامی جزو افتخارات نظام جمهوری اسلامی و یکی از دستاوردهای حضور گسترده مردم در انتخابات ۷ اسفند است. » علیخانی همچنین درباره ادعای نادر قاضی پور درباره شوخی با وی افزود: «این سخنان کذب و سخیف بوده و در این رابطه شکایتی تقدیم مراجع قضائی می‌شود تا اینگونه افراد برای مطرح کردن خود به بیان هر دروغی و اظهارات توهین آمیز و خلاف شئونات اسلامی متوسل نشوند. با توجه به اظهارات این فرد و بازتاب منفی آن در جامعه از جمله اعتراض بانوان محترم و نیز امام جمعه محترم ارومیه، شایسته است مراجع ذیصلاح در این خصوص تصمیم‌گیری کنند. » اما ماجرا به اینجا ختم نشد و ظاهرا واکنش‌های منفی به اظهارات قاضی پور سبب نشد تا او در در بیان دیدگاه‌هایش درباره بانوان دقت بیشتری به خرج دهد. جمعیت زنان ایران اسلامی، شاخه‌ ارومیه، د‌ر واکنش به این سخنان بیانیه‌ای صاد‌ر کرد‌ و همچنین حجت‌الاسلام سید‌مهد‌ی قریشی، امام ‌جمعه‌ ارومیه د‌ر خطبه‌های نماز جمعه به این اظهارات واکنش نشان د‌اد‌ه و گفته: «گلایه‌ای از طرف خود‌م و ملت د‌ارم از کسانی که خود‌ را کاند‌ید‌ا معرفی کرد‌ند‌ و بی‌اد‌بی و بی‌تربیتی را د‌ر سخنان‌شان نهاد‌ینه کرد‌ند‌. با عرض معذرت، این جایگاه، جایگاه مقد‌سی است ولی باید‌ حقایق و واقعیت‌ها را عرض کنم. این روش خد‌اپسند‌انه و صحیحی نیست. حتی بعضی از واقعیات هست ولی انسان نباید‌ به زبان آورد‌. توهین و بی‌تربیتی شایسته یک جامعه‌ اسلامی نیست». تنها واکنش قاضی پور در ۱۳ اسفند چنین بود که در اینستاگرامش بنویسد: « من منافق نیستم و مواضع خود را عوض نمی‌کنم… من بیدی نیستم که با این بادها بلرزم. »

دوباره توهین به زنان؟!

اسفند تمام شد و بهار آغاز شد اما ظاهرا توهین قاضی پور تمامی نداشت چنانکه ایسنا نوشت؛ او در جدیدترین اظهارنظر خود اعلام کرده است که حواشی ایجاد شده برای وی به دلیل استناد به ترجمه بی‌بی‌سی بوده و او در سخنرانی خود هیچ توهینی به نمایندگان زن نکرده است. قاضی پور گفته است: «ما گفتیم به مردان رأی بدهید، نه مردان زن‌صفت. اینها آمدند گفتند این گفته به زن‌ها رأی ندهید. » اظهارات جدید قاضی پور و همچنین سخنان پور مختار واکنش مردم را بر انگیخته است و خوانندگان اظهارات قاضی پور در خبر اظهارات او نوشتند که «اگر مرد زن صفت، معادل زنان هم تلقی شود باز توهین به زنان است. سعی کنید به صورت رسمی از جامعه زنان معذرت خواهی کنید. با دفاع از یک اشتباه، هزاران اشتباه مرتکب نشوید. » و… برخی نیز به مقایسه ابطال آرای مینو خالقی و پذیرفته شدن قاضی پور پرداختند و نوشتند باید آرای این نماینده به سبب اظهاراتش باطل شود.

شکایت از قاضی‌پور

۲۳ فروردین بود که رئیس کمیسیون اصل نود با بیان اینکه شکایت جمعی از نمایندگان از قاضی پور در این کمیسیون در حال رسیدگی است گفت: این احتمال وجود دارد که نظرات کمیسیون اصل نود در زمان اعتبارنامه قاضی پور در مجلس دهم گرفته شود. محمد علی پورمختار گفت: خانم فاطمه رهبر و جمعی از نمایندگان شکایتی را از آقای قاضی پور به کمیسیون اصل نود ارجاع دادند که این شکایت به آقای میرمحمدی به عنوان مسئول رسیدگی به شکایات نمایندگان جهت بررسی داده شده است.

ارسال دیدگاه شما

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *