نماینده مجلس هشتم: دستور مذاکره مخفیانه با آمریکا به متکی داده بودند، قبول نکرد و عزل شد

شرق: مصطفی رضاحسینی قطب‌آبادی، نمینده مجلس هشتم است که در روند سؤال از رئیس‌جمهور همراه با علی مطهری نقش فعالی را در مجلس هشتم ایفا کرد. او در گفت‌وگو با سایت خبری «جمهوریت» نکات مختلفی را بیان کرده که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید:
*احمدی‌نژاد مردم‌دار خوبی است نه کشوردار خوبی؛ اطرافیان آقای احمدی‌نژاد از آقای مشایی و بقایی و ملک‌زاده و دیگران به همراه خود ایشان مجموعه را درست کردند که کشور را به بیراهه برد. واقعیت این است که احمدی‌نژاد به درجه‌ای از توهم رسید که احساس می‌کرد بالاترین مقام و تصمیم‌گیرنده کشور است. زمانی که بحث سؤال از رئیس‌جمهور و بحث‌های اقتصادی دولت را پیگیری می‌کردیم کاملا ملموس بود که حاضر نیست در هیچ ترازوی قانونی‌ای‌قرار گیرد و یکی از کارهای زشت فرهنگی که در دوران ایشان ایجاد شد ادبیات تهدید و بگم‌بگم بود. آقای احمدی‌نژاد رویه‌ای تدافعی داشت و هرجا احساس می‌کرد ممکن است کسی جلوی او بایستد حمله خود را آغاز می‌کرد. تصور می‌کرد چون در سفرهای استانی مردم به دنبال او راه می‌افتند پس مردم و کشور با او هستند.
*در همان زمان که ماجرای ١١ روز خانه‌نشینی ایشان پیش آمد در مجلس هشتم هم گفتم که احمدی‌نژاد تصور می‌کرد با ١١ روز خانه‌نشینی مردم به خیابان‌ها می‌ریزند اما بعد دید از این خبرها نیست. در همان زمان در مجلس بین نمایندگان بحث عدم‌کفایت هم مطرح شد، اما به دلیل مصالح نظام سؤال از رئیس‌جمهور را پیگیری کردیم.
*مشایی و احمدی‌نژاد روحیات عجیب و خطرناکی داشتند؛ آنها خود را وصل به عالم ماورا و دارای ارتباط با امام زمان(عج) می‌دانستند و در این فضا بود که یک‌سری افراد و جریانات و پشت صحنه اقتصاد کشور شکل گرفت.
*این‌همه از فیش‌های حقوقی صحبت می‌کنند اما به‌واقع اگر درباره شورای‌عالی ایرانیان خارج از کشور بررسی کنند و ببینند چه پول‌هایی هزینه شد، غائله فیش‌های حقوقی در مقابل آن ارقام هیچ است و فراموش می‌شود.
*ازیک‌طرف آمریکا را دشمن بزرگ می‌خوانند ازطرف‌دیگر روزنه‌هایی را می‌یافتند تا با آمریکا ارتباط برقرار کنند. بحث عزل آقای متکی از اینجا شروع شد و تا جایی که ما متوجه شدیم، در سفر به نیویورک در سازمان ملل در یکی از شب‌ها مشایی، متکی و نماینده ایران در سازمان ملل را صدا می‌کند و تأکید می‌کند باید از طریق آنها با مقامات آمریکایی ارتباطی برای برگزاری جلسه‌ای خصوصی مهیا شود. متکی دراین‌خصوص به مشایی می‌گوید که این موضوع باید با نظر رهبری و فقط و فقط با تصمیم حضرت آقا پیگیری شود و در این مسائل مشایی عنوان می‌کند مثل اینکه متوجه نیستید کس دیگری دستور داده است! از همان‌جا پروژه عزل متکی کلید می‌خورد و البته این عزل صدمات زیادی را در عرصه دیپلماسی به ما زد و در تمام دنیا ما کشوری شدیم که وزیر امور خارجه ما در کشور دیگری در حین مذاکره عزل شد.
*بازگشت احمدی‌نژاد یقینا هرج‌ومرج را به ‌دنبال خواهد داشت و خود او و اطرافیانش برای انتقام‌گیری از عده‌ای خاص بازمی‌گردند و مجلس دوباره با دولت با شکل جدیدی درگیر خواهد بود. پرونده‌های اقتصادی، بی‌توجهی به قانون و قانون‌گریزی و پرونده‌های مربوط به موضوعاتی که احمدی‌نژاد خود را حاکم مطلق می‌دانست از نظر وزن و کیلو هم از رؤسای جمهور دیگر بیشتر است. پرونده همه رؤسای‌جمهور و مقامات در انحراف از بودجه باز به پای پرونده احمدی‌نژاد نمی‌رسد.
*ادعا درباره بی‌نیازی از حمایت اصولگرایی از جانب احمدی‌نژاد، بلوف است. احمدی‌نژاد در دور اول صددرصد رأی خود را از اصولگرایان گرفت و اینکه امروز بگوید من بی‌نیاز از رأی اصولگرایان به ریاست‌جمهوری رسیدم بلوف محض است.
*در دولت نهم مشایی پشت پرده بود و در دولت دهم به روی صحنه آمد و امروز هم بنا به اقتضای زمان از کنار احمدی‌نژاد مخفی شده است. این دو جدایی‌ناپذیر هستند.
*احمدی‌نژاد و اطرافیانش با ادبیات تحریک‌آمیز به آتش فتنه دامن زدند و دراین‌بین عده‌ای فرصت‌طلب با هدایت از خارج، کشور را به انحراف بردند اما با تدبیر رهبری و لبیک مردم موضوع جمع شد.
*آقای مرتضوی روش کار و نگاه شبیه احمدی‌نژاد دارد؛ البته به حوزه قضا وارد است و زیرکانه گام بر‌می‌دارد. من ایشان را خیلی خوب می‌شناسم دلیل این موضوع هم این است که روزهای اول قضاوت خود را رئیس دادگاه شهربابک بودند. از همان زمان حضور ایشان، اتفاقاتی در شهر بابک رقم خورد و پرونده‌سازی‌هایی شد و درگیری‌ها و بحث‌هایی با امام‌جمعه و فرمانداران وقت پیدا کردند. بحث‌هایی از اتفاقاتی که برای فرمانداران وقت و زمین‌هایی که قرار بود بین مردم تقسیم شود، ماجرای مرحوم آشیخ میرزا علی نجفی و اراضی پسته شهربابک باید برای آقای مرتضوی مفاهیم زیادی داشته باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *