گلخانه آموزشی کودکان در تربت حیدریه افتتاح شد

تربت حیدریه – ایرنا- گلخانه آموزشی ویژه کودکان روز یکشنبه طی مراسمی با حضور فرماندر ویژه تربت حیدریه در بوستان پیشکوه این شهر افتتاح شد.

مسئول فضای سبز شهرداری تربت حیدریه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: گلخانه کودک در جوار مدرسه طبیعت در زمینی به مساحت هزار و ۱۰۰ مترمربع و هزینه ۳۰۰ میلیون ریال توسط شهرداری تربت حیدریه دایر شده است.
سارا امینیان هدف از ایجاد این گلخانه را فرهنگ سازی و ایجاد علاقه در بین کودکان نسبت به طبیعت و محیط زیست عنوان و بیان کرد: سال ۱۳۹۴ نیز مدرسه طبیعت و بوستان بانوان به عنوان دومین شهر خراسان رضوی در منطقه پیشکوه تربت حیدریه ایجاد شد که مورد استقبال مراکز پیش بستانی و مدارس این شهرستان واقع شده است.
وی همچنین سرانه فضای سبز را در شهر تربت حیدریه ۸٫۵ مترمربع عنوان و بیان کرد: اکنون شهرداری تربت حیدریه دارای دو بوستان جنگلی، شش بوستان ناحیه ای و ۲۵ بوستان محلی است.
مسئول فضای سبز شهرداری تربت حیدریه سطح زیر کشت درختان را نیز در این شهر با احتساب منطقه شهرک ولیعصر ۲۱۰ هزار و ۷۴۰ مترمربع اعلام و بیان کرد: این رقم بدون احتساب درختان منطقه جنگلی پیشکوه و بهشت جواد است.
وی ادامه داد: پرورش درختان مثمر نیز در سطح دو هزار و ۲۰۰ مترمربع در مرکز تولید بوستان پیشکوه و بوستان ثامن صورت می گیرد. ۶۰۰ مترمربع گیاهان دارویی نیز به صورت آزمایشی در مرکز تولید بوستان ثامن کاشته شده است. آذر ماه پارسال هم در وسعت هزار و ۶۱۱ مترمربع زمین بذر انواع درختان از جمله صنوبر، اقاقیا، توت، زیتون تلخ و ارغوان کاشته شد.
او گفت: با توجه به اینکه فرهنگ سازی در راستای حفظ فضای سبز شهری باید از کودکان شروع شود ‘طرح همیار فضای سبز’ برای دانش آموزان مقطع ابتدایی با همکاری آموزش و پرورش و محیط زیست تربت حیدریه در دست اقدام است.
وی افزود: احداث بوستانهای محلی نیز در تربت حیدریه در دستور کار است که از مهمترین آنها می توان به فضاسازی آرامستانهای متروکه محلی به بوستان محله با مشارکت اهالی اشاره کرد.
شهر ۱۳۰ هزار نفری تربت حیدریه در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *