در گفت‌و‌گو با ایلنا مطرح شد؛ حضور در کنسرت کیهان کلهر هدیه‌ای برای همراهان «هاکوپیان» است/«هاکوپیان» برای هنر فاخر ارزش قائل است

حضور در کنسرت کیهان کلهر هدیه‌ای برای همراهان «هاکوپیان» است/«هاکوپیان» برای هنر فاخر ارزش قائل است

مجید بهادری (نماینده شرکت هاکوپیان) پس از اولین اجرای اختصاصی کیهان کلهر (آهنگساز و نوازنده کمانچه) برای میهمانان «هاکوپیان» درباره دلایل حمایت «هاکوپیان» از کلهر و دیگر هنرمندان گفت: هنر ایرانی اصیل برای «هاکوپیان» ارزش بسیاری دارد و «هاکوپیان» خود را موظف می‌داند این ویژگی ارزشمند را از طریق حمایت و برنامه‌هایی از این دست به گوش هموطنان خود برساند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اولین اجرای کیهان کلهر (آهنگساز و نوازنده کمانچه) پس از دریافت جایزه «وُمکس» بطور اختصاصی به میهمانان «هاکوپیان» اختصاص داده شد. این رویداد که با حضور ۲۵۰۰ نفر از میهمانان شرکت «هاکوپیان» در سالن «رویال هال» هتل اسپیناس برگزار شد در نوع خود کم‌نظیر بود، ‌زیرا کمتر دیده شده که یک برند ایرانی هدیه‌ای از این جنس را به مشتریان خود ارائه دهد. هنرمندی کیهان کلهر در ۲۹ آذرماه امسال شبی خاطره‌انگیز را برای حاضران رقم زد. موسیقی اصیل ایرانی در آستانه شب یلدا با حضور برند «هاکوپیان» تجربه شبی ایرانی را برای مخاطبان رقم زد. به همین بهانه با مجید بهادری (نماینده شرکت هاکوپیان) گفتگو کردیم.

دلیل برگزاری کنسرت اختصاصی برای کیهان کلهر توسط «هاکوپیان» به عنوان مجموعه‌ای تجاری چه بود؟

این اقدام در واقع نشانه‌ای بود از ارزشمندی هنر فاخر برای «هاکوپیان» و حاوی چندین پیام برای جامعه ایرانی است. اول اینکه هنر ایرانی اصیل برای «هاکوپیان» ارزش بسیاری دارد و «هاکوپیان» خود را موظف می‌داند این ویژگی ارزشمند را از طریق حمایت و برنامه‌هایی از این دست به گوش هموطنان خود برساند. از سوی دیگر «هاکوپیان» این کار را شیوه‌ای برای قدردانی از مشترکین ارزشمند خود می‌داند.  حضور در کنسرت استاد کلهر هدیه‌ای برای همراهان «هاکوپیان» است که فارغ از ارزش‌های مادی، مخاطبان خود را به دنیای بی‌کرانه هنر دعوت می‌نماید و این امر بیانگر جایگاه ویژه مشترکین در نزد هاکوپیان است. همچنین می‌توان گفت اولین اجرا پس از دریافت جایزه «وُمکس» توسط استاد کلهر، فرصتی بود برای هاکوپیان تا با حضور پررنگ خود از دستاوردهای این هنرمند قدردانی کند.

 چطور شد که «هاکوپیان» تصمیم به حمایت از آقای کلهر گرفت؟

حمایت از هنر فاخر، سابقه‌ای دیرینه در «هاکوپیان» دارد و به حمایت از ارکستر سمفونیک تهران در پنجاه سال پیش باز می‌گردد. «هاکوپیان» طی این سال‌ها همواره جایگاه ویژه‌ای را برای هنر فاخر در نظر گرفته داشته است و همت خود را بر اعتلای این مهم گمارده است. حمایت از مجموعه رویدادهای هشتاد سال لوریس چکناوریان، اجراهای ارکسترسمفونیک تهران و ارکستر ملی ایران در داخل و خارج از کشور، نمایش‌های موزیکال «بینوایان» و «اشک‌ها و لبخندها» از جمله این فعالیت‌ها است و نشان از عزم «هاکوپیان» برای بزرگداشت هنر فاخر دارد. حمایت از اجراهای استاد کلهر تازه‌ترین این همکاری‌ها است که از خرداد ماه سال جاری آغاز شده و تاکنون ادامه دارد.

 چرا «هاکوپیان» هنر و جامعه هنری را به عنوان موضوع حمایت خود برگزیده است؟

ما در «هاکوپیان» معتقدیم ذات این مجموعه ریشه در هنر دارد، هنری که در پنجاه سال گذشته در رگ‌های «هاکوپیان» جریان داشته و ظهور و بروز آنچه در محصولات و چه در رفتار «هاکوپیان» دیده شده است. از این رو بر این باوریم که هرچه بیشتر به ارتقای سطح هنر در جامعه بپردازیم، ذائقه هنری جامعه بهبود بیشتری خواهد یافت و ارتباط بین «هاکوپیان» و مخاطبان، ارتباطی موثرتر و ماناتر خواهد بود

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *