سخنگوی وزارت خارجه: همکاری علمی دانشمندان چین و ایران برای مقابله با کرونا آغاز شده است

همکاری علمی دانشمندان چین و ایران برای مقابله با کرونا آغاز شده است

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت: کشور چین ضمن ارسال کمک های مادی به کشورمان، اکنون با دانشمندان ایرانی همکاری های علمی را برای مبارزه با ویروس شروع کرده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، سید عباس موسوی، در حاشیه بازدید از ویدئو مپینگ برج آزادی که برای ابراز همدردی مردم ایران با کشورهای درگیر کرونا برگزار شد اظهار داشت: همچنین سازمان بهداشت جهانی و سایر سازمان های معتبر جهانی به همراه ۳۰ کشور به کشورمان در نبرد با ویروس کرونا کمک کرده اند که قدردان آنها هستیم.

وی افزود: از دولت های که به ملت ما در حد توان خویش کمک کرده اند تشکر می کنیم و امیدوار هستیم این ویروس منحوس هرچه سریعتر ریشه کن شود و ما نیز بتوانیم به سایر کشورها کمک های مادی و تجهیزاتی کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با بیان اینکه از بین بردن ویروس کرونا نیاز به همبستگی جهانی دارد گفت: همانطور که شهردار تهران نیز اعلام کردند برای نابودی این ویروس نیاز به همبستگی جهانی داریم و نمی توان در این زمینه به صورت جزیره ای عمل کرد.

وی گفت: بلایایی مانند ویروس کرونا و تروریسم در دنیا نیاز به همبستگی و همدلی جهانی است چرا که این ویروس مرز، ملیت و دین نمی شناسد و تا کنون حدود ۲۰۰ کشور را درگیر کرده است.

موسوی ادامه داد: مردم ایران با دولت توسط شهرداری تهران اعلام همبستگی کردند و این پیام را برای همه کسانی دارند که به دنبال سیاسی کردن این موضوع هستند چراکه بعضی از کشورها در ابتدا سعی کردند با القاب خاص از این ویروس یاد کنند اما وقتی دچار آن شدند متوجه اشتباه خودشان شدند.

وی با بیان اینکه عملکرد ایران در مبارزه با ویروس کرونا همتراز با کشورهای جهانی است گفت: بر اساس گزارش هایی که از سفارت خانه های به دستمان رسیده است عملکرد ایران خوب بوده است و اقداماتی در زمینه درمان و پیشرفت هایی صورت گرفته است که در آینده نزدیک خبری خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان ابراز کرد: با کشورهای همسایه همکاری هایی در این زمینه انجام داده ایم که با خلاص شدن از این ویروس به سایر کشورها کمک خواهیم کرد.

نورپردازی سه بعدی (ویدیو مپ) با موضوع اعلام همبستگی و همدردی با تمامی کشورهای درگیر با ویروس کرونا در برج آزادی تهران اجرا شد.

برج آزادی تهران در میدان آزادی و در منطقه ۹ شهرداری تهران واقع شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *