اطلاعیه شهرداری تهران درباره ساعات اجرای طرح‌های ترافیکی بر همین اساس ساعت محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا نیز از ۸ به ۸ و ۳۰ دقیقه و خروج رایگان از ۱۴ به ۱۴ و ۳۰ دقیقه ( بازده زمانی ۶ ساعت در هر دو حالت) با هماهنگی اعضای محترم شورای حمل ونقل و ترافیک تهران تغییر و در نظر گرفته شد

اطلاعیه شهرداری تهران درباره ساعات اجرای طرح‌های ترافیکی

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با صدور اطلاعیه‌ای در مورد ساعات اجرای محدوده های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا در تهران توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش ایسنا در اطلاعیه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران آمده است: « پس از لغو اجرای محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا، از ٢٣ فروردین امسال، شاهد افزایش قابل توجه تردد خودروهای شخصی و در نتیجه تراکم ترافیک در هسته مرکزی شهر بودیم که سرانجام پس از حدود دو ماه عدم اجرای طرح ترافیک، به منظور مدیریت و کنترل ترافیک در محدوده مرکزی شهر، طرح ترافیک با تصویب در ستاد کرونا و شورای حمل ونقل ترافیک تهران ، پس از دوبار به تعویق افتادن شروع اجرای محدوده‌های مذکور،  بالاخره از ١٧ خرداد سال جاری مجدداً در تهران اجرا شد.

این در شرایطی است که به منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، همچنان بر پرهیز از ترددهای غیر ضروری شهروندان و ترجیح استفاده از وسایل نقلیه شخصی نسبت به ناوگان حمل و نقل عمومی از سوی این معاونت تاکید شد. از این‌رو با توجه به مصاحبه شهردار محترم تهران به منظور رفاه حال عموم شهروندان به‌ویژه کارمندان، ساعت اجرای طرح‌های مذکور از ۸ لغایت ۱۶ به  ۸ و ۳۰ دقیقه لغایت ۱۶ تغییر یافت که ورود و خروج به محدوده طرح ترافیک وکنترل آلودگی هوا با توجه به ساعت کار ادارات، مشمول پرداخت عوارض نشود.

پیش از خرداد، زمان فعالیت ادارات از سوی دولت، ٧ تا ١۴ تعیین شده بود اما پس از ابلاغ مجدد توسط دولت، ساعت کار ادارات به ۷ و ۳۰ تا ۱۴ و ۳۰ دقیقه تغییر یافت. بر همین اساس ساعت محدوده‌های  طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا نیز  از ۸ به ۸ و ۳۰ دقیقه و خروج رایگان از ۱۴ به ۱۴ و ۳۰ دقیقه ( بازده زمانی ۶ ساعت در هر دو حالت) با هماهنگی اعضای محترم شورای حمل ونقل و ترافیک تهران تغییر و در نظر گرفته شد.  بنابراین  برای رفاه کارمندان، خروج از محدوده‌های فوق از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه رایگان خواهد بود . به این منظور از ١۶ خرداد، اطلاع‌رسانی اجرای طرح ترافیک کنترل آلودگی هوا  و تغییر ساعات اعمال آن از طریق سامانه «تهران من» صورت گرفت و ملاک محاسبه عوارض محدوده های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا همان خواهد بود.

قابل ذکر است در صورتی‌که شهروندان محترم از اطلاع رسانی‌های صورت گرفته در این زمینه در گذشته بی‌اطلاع ماندند، میتوانند طی تماس با واحد صدور آرم سازمان حمل ونقل وترافیک، موضوع را مطرح نمایند تا اقدام لازم صورت گیرد.

ضمنا توصیه می‌شود شهروندان محترم به منظور اطلاع دقیق ازوضعیت اجرای طرح‌های  ترافیکی ، اطلاعیه ها و اخبار مندرج در سامانه ی «تهران من» را پیگیری کنند .»

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان این اطلاعیه تأکید کرد: «از آنجا که در روزهای اخیر برخی رسانه‌ها مبادرت به انتشار اخبار نادرست، بدون توجه به تاریخ مصاحبه‌ها و تغییر ساعت حضور کارمندان در محل کار خود کرده‌اند، تاکید می‌شود در راستای آرامش خاطر و رفاه حال عموم شهروندان به‌ویژه کارمندان، ساعت اجرای محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا طبق مصاحبه شهردار محترم تهران با ساعت کار ابلاغ شده از سوی دولت محترم تنظیم شده و اطلاع‌رسانی در این خصوص نیز در همان زمان از طریق سایت رسمی « تهران من » صورت گرفته است.»

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *