۱۰هزار متخصص ایرانی خارج‌کشور آماده همکاری با معاونت علمی ریاست جمهوری

۱۰هزار متخصص ایرانی خارج‌کشور آماده همکاری با معاونت علمی ریاست جمهوری

تهران- ایرنا- ۱۰ هزار ایرانی خارج از کشور برای حضور در برنامه ملی همکاری با متخصصان و کارآفرینان کشور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام آمادگی کردند.

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (Connect.isti.ir) با هدف استفاده از ظرفیت علمی و تخصصی محققان و متخصصان ایرانی و برقرار ارتباط با مراکز علمی، فناوری و صنعتی منتخب کشور در حال اجرا است. با توجه به نتایج قابل قبول و مستند از اجرای این طرح در کشور، در حال حاضر ۱۰ هزار نفر برای حضور در این برنامه ملی اعلام آمادگی کرده‌اند.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده تاکنون ۱۵۰ پایگاه تخصصی همکار به این برنامه پیوسته‌اند. پایگاه‌های تخصصی همکار شامل دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز نوآوری و پارک‌های فناور داخل کشور است که نخبگان خارج از کشور در آنها جذب می‌شوند و با این پایگاه‌ها همکاری می‌کنند.

مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اجرای این برنامه در تلاش است تا در قالب حمایت از انجام پروژه‌های تحقیقاتی و فناورانه همچون پسادکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و معین، راه‌اندازی کسب‌وکارهای فناورانه، اشتغال در شرکت‌های فناور و برگزاری سخنرانی و کارگاه‌های تخصصی به ارتباط موثر متخصصان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور کمک کند.

«ارتقای سطح علمی و حرفه‌ای پایگاه تخصصی همکار»، «فراهم کردن شرایط مناسب برای توسعه فناوری‌های نوظهور و پیشرفته در کشور»، «فراهم کردن شرایط انتقال مهارت‌ها، روش‌ها و قابلیت‌های خدماتی نوین توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور به داخل» و «کمک به تاسیس شرکت‌های فناور در حوزه‌های فناوری پیشرفته» از جمله مهم‌ترین اهداف اجرایی کردن این برنامه توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

به گزارش روز سه شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تاکنون در اجرای این برنامه بیش از ۶۵۰۰ همکاری موفق با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور صورت گرفته است

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *