قطار مسافربری هرات – خواف راه اندازی می شود

قطار مسافربری هرات - خواف راه اندازی می شود

کابل – ایرنا – رئیس راه آهن هرات افغانستان اعلام کرد که قطار مسافربری هرات- خواف پس از بررسی‌های فنی طی ماه‌های آینده برای انتقال مسافران فعال خواهد شد.

به گزارش ایرنا، «سید آقا عزیزی»به خبرگزاری «آوا» در افغانستان گفت که براساس توافق بین ایران و افغانستان قرار است بعد از بررسی های فنی نخستین قطار مسافربری در ماه‌های آینده از  هرات عازم جمهوری اسلامی ایران شود.

وی افزود:این قطار مسافربری ظرفیت جابجایی یک هزار و ۱۰۰ نفر را بین دو کشور دارد.

رئیس راه آهن هرات گفت که قرار است در جلسه ای در خصوص جزئیات راه اندازی این قطار از جمله قیمت بلیت و روزهای تردد بین دو کشور گفت وگو شود.

وی اظهار داشت که این قطار مسافری می تواند زمینه تسهیل انتقال مسافر بین هرات و خواف و توسعه هرچه بیشتر دو کشور را فراهم کند.

عزیزی خاطر نشان کرد که استفاده از مسیر ریلی باعث کاهش هزینه و امنیت بیشتر مسافران می شود.

وی ظرفیت سالانه جابجایی مسافر در سال آینده را حدود ۳ میلیون نفر اعلام کرد و افزود: راه اندازی این قطار می تواند نقش مهمی در افزایش واردات و صادرات کالا بین کشورهای منطقه داشته باشد.

طرح راه‌آهن “خواف” واقع در جنوب شرق استان خراسان رضوی به “هرات” واقع در غرب افغانستان با هدف تکمیل بخشی از کریدور ریلی بین‌المللی شرق به غرب و توسعه منطقه ۲۰ آذر ماه طی مراسمی با حضور رییس جمهوری، مسوولان سیاسی و اقتصادی دو کشور آغاز شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *