اقامتگاه‌های بومگردی خراسان رضوی در دولت دوازدهم ۱۰ برابر شد

اقامتگاه‌های بومگردی خراسان رضوی در دولت دوازدهم ۱۰ برابر شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: شمار اقامتگاه‌های بومگردی استان طی سه سال گذشته و در دولت دوازدهم حدود ۱۰ برابر افزایش یافته است.

ابوالفضل مکرمی‌فر روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال ۹۶ تعداد بومگردی‌های استان ۱۳ واحد بود که با حمایت دولت و ترغیب انجام شده هم اکنون این شمار به ۱۲۰ واحد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: همچنین طی ۲ سال اخیر برای ۱۵۳ اقامتگاه بومگردی موافقت اصولی صادر شده که به صورت میانگین ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت:طی ۶ماهه نخست سال آینده تعداد ۳۰ اقامتگاه بومگردی استان افتتاح می‌شود و ۱۵۳ واحد دارای موافقت اصولی نیز تاپایان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

مکرمی فر افزود: به این ترتیب با افتتاح ۱۸۳ اقامتگاه بومگردی تا پایان سال آینده و با توجه به فعال بودن ۱۲۰ واحد در استان، تعداد اقامتگاههای بومگردی خراسان رضوی به ۳۰۳ واحد یعنی سه برابر شمار موجود افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: هم اکنون ۹۶۰ نفر در ۱۲۰ واحد بومگردی استان خراسان رضوی اشتغال دارند که دارای چهار هزار و ۲۶۵ نفر-روز ظرفیت است.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: از ابتدای دولت دوازدهم تا کنون ۲۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۹۷ اقامتگاه بومگردی در استان پرداخت شده است.

مکرمی فر حجم سرمایه‌گذاری انجام شده در ۱۲۰ واحد بومگردی فعال استان را هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: خوشبختانه سرمایه‌گذاران و گردشگران اقبال خوبی به اقامتگاههای بومگردی و گردشگری بومگردی کرده اند.

استان خراسان رضوی با برخوداری از ۲ هزار و ۷۰۰ واحد تاسیسات گردشگری رتبه نخست کشور در این زمینه را دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *