دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در گفت‌وگو با ایلنا: مقصد اکثر پروازهای خارجی نوروزی استانبول بود/ پول مسافران ایرانی در لندن تمام شده؛ پروازهای برگشت از سر گرفته شود

مقصد اکثر پروازهای خارجی نوروزی استانبول بود/ پول مسافران ایرانی در لندن تمام شده؛ پروازهای برگشت از سر گرفته شود

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: در حال حاضر ایرانی‌هایی که در لندن مانده‌اند با مشکلات زیادی مواجه شدند و برخی از آنها پول‌شان تمام شده و می‌خواهند به کشور بازگردند اما این امکان فعلا وجود ندارد. باتوجه به اینکه در انگلیس واکسیناسیون عمومی در حال انجام است، امیدواریم پس از تاریخ اعلام شده، پروازهای تهران- لندن به حالت عادی برگردد.

مقصود اسعدی سامانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره تعیین‌تکلیف پروازهای ترکیه اظهار داشت: تا به این لحظه هیچ دستوری مبنی بر ایجاد محدودیت در پروازهای ایران و ترکیه صادر نشده‌ است. موضوع توقف پروازها در این مسیر پیشنهاد یکی از اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا بوده که در صورت تصویب ستاد به سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ می‌شود.

وی با بیان اینکه در صورت توقف پروازها باید به شرکت‌های هواپیمایی اعلام شود تا آمادگی برای انجام پروازهای برگشت از ترکیه را داشته باشند، گفت: در یک‌سال گذشته در شرایط تعلیق پروازها به دلیل  محدودیت‌های کرونایی، شرکت‌های هواپیمایی تجربه و آمادگی برای برگشت مسافران را از کشور مقصد کسب کرده‌اند و در صورت تعلیق پروازهای ترکیه هم، به سرعت مسافران ایرانی مانده در ترکیه را به کشورمان منتقل خواهند کرد.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه اکثر پروازهای خارجی در ایام نوروز به کشور ترکیه بوده‌ است، ادامه داد: دو مسیر عراق و ترکیه از پروازهای پرطرفدار خارجی در ایران هستند که در نوروز امسال پرواز به عراق ممنوع بوده و به همین دلیل اکثریت پروازهای خارجی نوروزی به مقصد استانبول بود.

اسعدی سامانی درباره توقف پروازهای تهران- لندن اظهار داشت: توقف پروازهای لندن تا هشتم اردیبهشت ادامه دارد و این ممنوعیت پروازی مشکلات متعددی برای ایرانی‌های حاضر در لندن ایجاد کرده‌است. پرواز تهران- لندن از پرمسافرترین پروازهای اروپایی و خارجی محسوب می‌شود و فقط شرکت ایران‌ایر این پروازها را انجام می‌داد و به دلیل توقف این پروازها، ایران‌ایر خسارت سنگینی را متحمل شد.

وی افزود: از آنجایی که هم پروازهای رفت و برگشت از/ به لندن متوقف بوده، در حال حاضر ایرانی‌هایی که در لندن مانده‌اند با مشکلات زیادی مواجه شدند و برخی از آنها پول‌شان تمام شده و می‌خواهند به کشور بازگردند اما این امکان فعلا وجود ندارد. باتوجه به اینکه در انگلیس واکسیناسیون عمومی در حال انجام است، امیدواریم پس از تاریخ اعلام شده، پروازهای تهران- لندن به حالت عادی برگردد.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تاکیدکرد: هیچ یک از شرکت‌های داخلی بابت توقف پروازها ناشی از محدودیت‌های کرونایی به مسافران بدهکار نیستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *