اکبر ترکان دبیر پیشین شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی درگذشت

اکبر ترکان درگذشت

.

به گزارش ایسنا، اکبر ترکان از اعضای  مؤسس حزب اعتدال و توسعه و دبیر پیشین شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی در دولت تدبیر و امید در اثر بیماری دیابت در گذشت.

پسر ترکان در اینستاگرام این خبر را تایید کرد.

بیوگرافی اکبر ترکان سیاستمدار

اکبر ترکان متولد ۱۳۳۱ در تهران دارای مدرک تحصیلی مهندسی مکانیک بود. او در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ بر اثر بیماری دیابت دارفانی را وداع گفت. وی سیاستمدار ایرانی،مشاور عالی پیشین رئیس جمهوری، دبیر پیشین شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی، رئیس پیشین سازمان نظام مهندسی ساختمان بود. او وزیر دفاع و پشتیبانی نیروی‌های مسلح در دولت اول آیت الله هاشمی رفسنجانی و وزیر راه و ترابری در دولت دوم هاشمی بود.

بیوگرافی و عکس های اکبر ترکان مشاور سابق رئیس جمهوری + علت فوت

علت درگذشت و فوت «اکبر ترکان»

ترکان در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ بر اثر ابتلاء به بیماری دیابت در گذشت. فرزند وی در صفحه اینستاگرام خود خبر درگذشت اقای ترکان را منتشر کرد.

ناصر ترکان فرزند ایشان خبر فوت پدرش را در صفحه اینستاگرامش اعلام کرد.

عکس همسر اکبر ترکان

سوابق کاری و مدیریتی

مرحوم ترکان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروی‌های مسلح در دولت اول اکبر هاشمی رفسنجانی و وزیر راه و ترابری در دولت دوم وی بود.مدتی نیز به عنوان عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) حضور داشت
ترکان از ۱ تیر ۱۳۶۰ تا ۴ مرداد ۱۳۶۱ استاندار ایلام و از ۱۵ تیر ۱۳۶۲ تا ۱۴ بهمن ۱۳۶۳ استاندار هرمزگان بود و در کابینه اول دولت محمود احمدی‌نژاد بمدت ۴ سال معاونت وزارت نفت را بر عهده داشت

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *